ARKUS: Pobeda Vojvodine u Kaću, Dinamo produžio seriju na Banjici - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Pobeda Vojvodine u Kaću, Dinamo produžio seriju na Banjici

ARKUS: Pobeda Vojvodine u Kaću, Dinamo produžio seriju na Banjici

U okviru osmog kola ARKUS lige za rukometaše u sredu je odigrano šest utakmica, dok je za četvrtak u 17 časova zakazan meč u kom Mokra Gora dočekuje Partizan.

Na pobednički kolosek vratila se Vojvodina, koja je u Kaću nadigrala Jugović sa 26:22, posle minimalne prednosti koju je imala na poluvremenu – 11:10. Aleksandru Kurtešu, trostrukom strelcu za Novosađane, pripalo je MVP priznanje, dok je najefikasniji u pobedničkom sastavu bio Aleksa Kljajić sa pet pogodaka. Gol više upisao je Dušan Mirić u dresu Jugovića.

U derbiju kola, Metaloplastika je u „Šumicama“ savladala Crvenu zvezdu.

Treći trijumf u nizu vezali su rukometaši Dinama, koji su na ,,Banjici“ bili bolji od Obilića rezultatom 34:29, nakon što su na poluvremenu imali dva gola prednosti – 15:13. Marko Perović je meč završio sa deset pogodaka na svom kontu, dok je Milanu Goluboviću, šestostrukom strelcu gostujuće ekipe, pripala titula igrača utakmice. Šest golova u dresu Dinama postigao je i kapiten Miloš Kostadinović, dok su se u domaćem sastavu istakli Aleksandar Antić sa osam i Nemanja Gojković sa sedam pogodaka.

U okviru B grupe, Proleter je u ,,Kristalnoj dvorani“ savladao Železničar 1949 sa 33:26, posle 15:13 na poluvremenu. MVP priznanje otišlo je u ruke Momira Rnića, koji je bio najefikasniji kod domaćina sa devet pogodaka. Andrej Biševac se izdvojio kod Nišlija, pošto je mrežu Zrenjaninaca zatresao sedam puta.

Dubočica 54 se zadovoljna vraća sa gostovanja u Subotici, gde je nadigrala Spartak rezultatom 27:22, posle prednosti 14:11 na poluvremenu. Đorđe Spasić, koji se osam puta upisao u listu strelaca, proglašen je za igrača utakmice, dok se u poraženom sastavu istakao Nikola Kovačević, takođe sa osam postignutih pogodaka.

Šamot 65 je u Aranđelovcu bio bolji od Rudara 28:25 (13:12), uz raspoloženog golmana Živojina Ilića. Čuvar mreže domaćeg tima 12 puta je spasio svoj gol i pripalo mu je MVP priznanje, dok se među strelcima izdvojio Lazar Pavlović sa šest pogodaka. Dva više upisao je Nenad Nedeljković, koji je bio najefikasniji u dresu Rudara.

TABELA ( A GRUPA): Vojvodina 12, Metaloplastika 10, Dinamo 10, Radnički 6, Crvena zvezda Grundfos 6, Jugović 2, Obilić 2.
*Radnički ima meč manje.

TABELA ( B GRUPA): Dubočica 54  14, Partizan 13, Šamot 65  10, Rudar 9, Proleter 9, Mokra Gora 4, Spartak 3, Železničar 1949  0.

*Partizan i Mokra Gora imaju meč manje. Njihov međusobni duel zakazan je za četvrtak u 17 časova.