ARKUS: Radnički iznenadio Železničar! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Radnički iznenadio Železničar!

ARKUS: Radnički iznenadio Železničar!

U poslednjem meču plej-ofa srpskog šampionata, Radnički je u Kragujevcu napravio malo iznenađenje savladavši jednog od konkurenta za najaviši plasman – niški Železničar – 27:25 (15:14).

Nakon dva poraza na startu doigravanja, povratnik u elitu napravio je dva sjajna uspeha, pošto je pre trijumfa nad Železničarem izborio plasman na završni turnir Kupa prof.dr. Branislav Pokrajac savladavši pančevački Dinamo, takođe kod kuće.

Nije delovalo da će gosti doživeti drugi uzastopni poraz posle boljeg otvaranja duela i vođstva 4:1. Bili su u malom preimućstvu sve do finiša prvog dela, kada su domaći preokrenuli i otišči na odmor sa minimalnom prednošću.

U nastavku se igralo gol za gol do ulaska u poslednju šestinu meča. Igrači Đorđa Teodorovića nisu postigli pogodak skoro osam minuta, Radnički se odvojio najpre na 23:21, a potom i na 25:22 golovima sjajnog Barudžića i Stanojeva, a poslednja dilema oko pobednika rešena je u poslednjem minutu, kada je Mutavdžić pogodio za 27:24.

Ova dva tima sada imaju identičan učinak, po dva buda iz tri meča. Ranije u subotu, Vojvodina je lako i ubedljivo pobedila Dubočicu, Partizan je na krilima golmana Trnavca pobedio Dinamo, dok je Metaloplastika odnela oba boda iz Kostolca.

RADNIČKI – ŽELEZNIČAR 27:25 (15:14)

RADNIČKI: Gemaljević 13 odbrana, Petrović 6 odbrana, Đerić – Vuković 2, Utvić 1, Bogdanović 2, Stanojev 4, Đerić 3, Stevanović, Knežević 2, Kasalović 2, Mutavdžić 3, Dobrosavljević, Barudžić 8, Stošić

ŽELEZNIČAR: Matović 1 odbrana, Kocić 5 odbrana, Stošić – Pavlović 4, Milovanović 5, Trkulja, Antić, Stojanović 6, Spasić 5, Anđelković 2, Milosavljević 2, Ristić, Radivojević, Stanojević 1, Arizanović, Radivojević, Matović