ARKUS: Radnički pao u "Hramu", Panovski vodio Mokru Goru do trijumfa nad Rudarom - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Radnički pao u „Hramu“, Panovski vodio Mokru Goru do trijumfa nad Rudarom

U okviru 14. kola ARKUS lige za rukometaše, poslednjeg u prvom delu takmičenja, prethodne večeri odigrane su tri utakmice.

U B grupi, Mokra Gora je u dvorani ,,Pendik“ nadigrala Rudar posle velikog preokreta. Kostolčani su vodili na poluvremenu sa 19:16, ali je domaćin uz znatno bolju partiju u drugom delu igre slavio rezultatom 34:32. Za igrača utakmice, bez ikakve dileme, proglašen je Lazar Panovski, koji je postigao 14 pogodaka. U dresu Rudara istakao se Skender Tatari sa osam golova na svom kontu.

U meču koji takođe nije imao rezultatski značaj, u Leskovcu su se sastali Dubočica 54 i Šamot 65. Posle 30 minuta igre bilo je nerešeno – 13:13, a dva boda na kraju su pripala domaćinu, koji je bio za gol bolji od protivnika – 28:27. Živojinu Iliću, golmanu gostujuće ekipe, pripalo je MVP priznanje za fenomenalnih 17 odbrana. Najefikasniji među strelcima bio je Andrija Atanasković, koji je sedam puta zatresao mrežu protivnika. Po šest pogodaka postigli su Marko Živojinović i Veljko Spasić, u ekipi Šamota 65.

U A grupi, Jugović je u dvorani ,,Hram“ savladao Radnički rezultatom 34:31, posle vođstva 19:15 na poluvremenu. Zanimljivo, čak 25 golova domaćeg tima postigla su dva igrača. Danijel Radisavljević je zabeležio 14, dok je Zdravko Dragoljević dodao 11 i njemu je pripalo priznanje za najboljeg igrača utakmice. U dresu Radničkog izdvojio se Miloš Mutavdžić, osmostruki strelac.

Rudar, Dubočica 54, Šamot 65 i Radnički takmičenje nastavljaju u doigravanju za prvaka Srbije, dok će se Mokra Gora i Jugović kroz plej-aut boriti za opstanak.