ARKUS: Radović pogodio remi u Kragujevcu, Partizan preuzeo drugo mesto! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Radović pogodio remi u Kragujevcu, Partizan preuzeo drugo mesto! (Video)

ARKUS: Radović pogodio remi u Kragujevcu, Partizan preuzeo drugo mesto! (Video)

U okviru 10. kola plej-ofa Arkus lige, Radnički i Dinamo su drugi put u ovom doigravanju odigrali nerešeno – 26:26 (13:14). Takav ishod, rukometaši Partizana iskoristili su da trijumfom nad Rudarom 29:26 (15:12) preuzmu drugo mesto na tabeli, važno zbog eventualnog plasmana u SEHA Gazprom ligu naredne sezone.

Uzbudljiv duel u Kragujevcu, od velikog značaja za oba rivala, odlučen je u poslednjoj sekundi. Pola minuta pre kraja, Stanojev je pogodio za vođstvo domaćina, ali je bod Dinamo doneo Danilo Radović pogotkom neposredno pre poslednjeg oglašavanja sirene.

RK Radnički – RK Dinamo: 26:26 (13:14)

Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca: 100
Sudije: Branislav Nenadić, Darko Stefanović
Sedmerci: Radnički 4 (3), Dinamo 6 (3)
Isključenja: Radnički 16 min, Dinamo 24 min

RadničkiProdanović 3, Davidović 5, Mutavdžić 1, Dobrosavljević, Kasalović 4, D. Petrović (3 odbrane, 3 sedmerca), Barudžić 8, Knežević, Utvić 3, L. Đerić 1, Stanojev 1, Maljević, Vasiljević, P. Petrović, Zlatanović (8 odbrana).

Dinamo: Stamenković 1, Čabrilo, Bošković, Novaković, Ostojić 3, Perić, Perović 8, Tokić, Distol, Pavlović 4, Urta, Golubović 3, Kostadinović 4, Radović 2, Milošević 1, Birkenhauer (10 odbrana).

Rukometaši Partizana  su u sportskoj hali u Kostolcu nadigrali ekipu Rudara rezultatom 29:26 (15:12). Nije bilo nimalo lako momcima Darija Krželja –  domaćin je kažnjavao svaki pad koncentracije crno-belih, pa je tako bilo i u samoj završnici meča, kada je Partizan imao prednost 26:22, a Kostolčanima je bio dovoljan minut da priđu na samo gol razlike. Ipak, sa dva pogotka Stefana Petrića beogradski tim je rešio pitanje pobednika, a mladom beku pripalo je MVP priznanje.

Upravo je Petrić, zajedno sa Urošem Kojadinovićem, bio najefikasniji u crno-belom dresu. Obojica su se po sedam puta upisali u listu strelaca, a pratio ih je kapiten Nemanja Živković, koji je šest puta zatresao mrežu Rudara. U domaćem sastavu istakao se Petar Panić sa deset pogodaka.