ARKUS: Rapsodija Trnavca na Banjici , Metaloplastika rutinski u Kostolcu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Rapsodija Trnavca na Banjici , Metaloplastika rutinski u Kostolcu

ARKUS: Rapsodija Trnavca na Banjici , Metaloplastika rutinski u Kostolcu

Ekipa Partizana nastavila je sa odličnim igrama u srpskom šampionatu. Nakon lake pobede nad Rudarom i nesrećnog poraza u Šapcu u plej-ofu ARKUS lige, izabranici Nenada Maksića savladali su na Banjici pančevački Dinamo 24:20 (12:12).

Verovatno veče karijere imao je golman Partizana Andrej Trnavac, koji je zabeležio čak 23 odbrane, uz 20 primljenih golova. Beograđani su dobro počeli i poveli 10:6, ali su gosti brzo uzvratili i preokrenuli već do odlaska na odmor. Pre i posle tog perioda, timovi su se jako često smenjivali u minimalnom vođstvu, sve do 52. minuta kada je novajlija Lasica pogodio za 20:18.

Momci Akima Komnenića su u završnici jako teško dolazili do pogotka, od 47. minuta i rezultata 18:18 dali su samo dva neverovatnom Trnavcu, a Partizan je maestralnu partiju svog čuvara mreže  valorizovao novim bodovima. Teško da je drugačije moglo biti, ako se uzme u obzir činjenica da su gosti promašili sva četiri sedmerca u ovom meču.

PARTIZAN-DINAMO 24:20 (12:12)

PARTIZAN: Trnavac 23 odbrana, Mihajlov, Milić – Nešić 1, Bojanić 1, Pižurica, Maksić 5, Dimitrijević 2, Mićić 3, Mandić 2, Ivanović 3, Varga, Grubić 1, Lasica 6, Bajčeta, Dragović

DINAMO: Radovanović 16 odbrana – Mitrović 1, Vučković 1, Radović 3, Kostadinović 6, Golubović 4, Urta, Distol 1, Tonić, Pavlović, Ostojić 2, Stanić, Kovačević, Bošković, Pavlović 2, Ivančević

Maksimalan učinak sačuvala je Metaloplastika. Nakon minimalnih pobeda u Kragujevcu i nad crno-belima, dvostruki prvak Evrope imao je nešto lakši zadatak na gostovanju u Kostolcu, gde je savladao Rudar 28:35 (13:18).

Momci Veselina Vukovića su rano stekli zavidno preimućstvu, i čuvali ga čitavim tokom meča. „Energetičari“ su u periodu od 40. do 50. minuta u par navrata prišli na minus dva, ali je kvalitet sehaligaša ovoga puta došao do izražaja, drugi put nakon što je tim Dragana Ajdačića senzacionalno trijumfovao u Šapcu krajem oktobra.

RUDAR-METALOPLASTIKA 28:35 (13:18)

RUDAR: Vuković 2 odbrane, Stanković 2 odbrane, Dimitrijević – Nedeljković 6, Tatari 5, Nedeljkov 3, Milošević Dimitrijević 1, Đorđević, Đukić 1, Ristić 1, Panić 7, Savković, Tica, Murina 2, Merdović 2

METALOPLASTIKA: Bomaštar 5 odbrana, Radisavljević – Došen 1, Brajović 3, Todorović 1, Babić 5, Mitrović 5, Đukić 1, Ivanić 3, Antonijević 1, Milovanović 3, Srdanović 4, Pisarić 3, Jevtić, Vorkapić 5, Dodić

Ranije u subotu, Vojvodina je nastavila niz pobeda ubedljivim nastupom protiv Dubočice u Novom Sadu. Poslednji meč trećeg kola doigravanja počeo je u 19.30 – Radnički je u Kragujevcu dočekao Železničar.