ARKUS: Velika pobeda Metaloplastike u Pančevu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Velika pobeda Metaloplastike u Pančevu

ARKUS: Velika pobeda Metaloplastike u Pančevu

U poslednjem meču 12. kola plej-ofa srpske ARKUS Lige, ekipa Metaloplastike ostvarila je vrednu pobedu na gostovanju Dinamu u Pančevu 30:31 (14:17).

Ovim trijumfom, izabranici Veselina Vukovića pretekli su Partizan na drugom mestu, koje znači plasman u SEHA Gazprom ligu naredne sezone. Dva kola pre kraja takmičenja, Metaloplastika ima bod više od crno-belih, koji su dan ranije poraženi od novog-starog šampiona Vojvodine u Novom Sadu.

Odlučujući trenutak utakmice bio je gol Vojislava Brakovića na isteku 59. minuta, čime je, ispostavilo se, postavljen konačan rezultat.

Šapčani su umalo od gotovog napravili veresiju – krajem prvog i početkom drugog poluvremena vodili su sa pet golova razlike, ali su momci Akima Komnenića uspeli da se vrati u meč i preokrenu rezultat. Ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu u završnici, ali domaćin nije uspeo da sačuva prednost od 30:29, stečenu tri i po minuta pre kraja. Metaloplastika je imala sreće, pošto je Miljan Bunjevčević Bunjevčević u poslednjem napadu svog tima, 20 sekundi pre kraja, pogodio stativu.

U pretposlednjem kolu, Metaloplastika dočekuje Železničar, dok je Partizan domaćin Radničkom iz Kragujevca. U poslednjoj rundi doigravanja, Metaloplastika gostuje Vojvodini, a Partizan putuje u Leskovac na gostovanje Dubočici.

DINAMO-METALOPLASTIKA 30:31 (14:17)

DINAMO: Perić 10 odbrana, Radovanović – Vučković 1, Radović 1, Kostadinović 9, Distol 1, Ostojić 2, Stanić 5, Bošković 3, Bunjevčević 6, Pavlović 2

METALOPLASTIKA: Bomaštar 11 odbrana – Brajović 5, Todorović 1, Babić 5, Mitrović 3, Đukić 1, Ivanić 1, Srdanović 6, Pisarić 2, Jevtić 1, Vorkapić 6

Sedmerci: Dinamo 3/6, Metaloplastika 4/5

Isključenja: Dinamo 10 minuta, Metaloplastika 12 minuta