ARKUS: Vojvodina lako sa Dinamom, Dubočica odnela bod sa Banjice - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Vojvodina lako sa Dinamom, Dubočica odnela bod sa Banjice

ARKUS: Vojvodina lako sa Dinamom, Dubočica odnela bod sa Banjice

Derbi mečevi u obe grupe obeležili su novu rundu takmičenja  ARKUS lige. U grupi A, Vojvodina je rutinski opravdala ulogu favorita protiv pančevačkog Dinama 31:22 (14:11), dok je Partiza drugi put ove sezone ostao bez celog plena – i to protiv Dubočice na svom terenu 21:21 (12:9).

Dinamo se na Slanoj Bari držao do 20. minuta i rezultata 7:7. U poslednjih 10 minuta prvog dela, domaćin je značajno ubrzao igru i odvojio se na plus pet – 14:9. Tim Nenada Kraljevskog je uspeo da smanji zaostatak do odlaska na odmor, međutim, Vojvodina je ponovo zagospodarila terenom nakon pauze, i nije dozvolila rivalu da ugrozi sigurnu prednost. Kada je Kljajić u 51. minutu pogodio za 26:19, poslednja dilema oko pobednika je otklonjena.

VOJVODINA-DINAMO 31:22 (14:11)

VOJVODINA: Verkić 12 odbrana/1 gol, Bedui 1 odbrana/1gol – Šotić 7, Bunjevčević, Kljajić 3, Nikolić 4, Tomić, Ratković, Rađenović, Milenković 1, Žmavc, Vukovljak, Ocvirk 7, Pribak 6, Mirković 1, Kurteš

DINAMO: Birkenheuer 10 odbrana/1 gol, Perić – Radović 4, Kostadinović 4, Golubović 2, Urta, Pavlović 3, Distol, Perović 5, Prodanović, Ostojić 2, Stanić, Bošković 1

Isključenja: Vojvodina 8 minuta, Dinamo 4 minuta

Sedmerci: Vojvodina 4/7, Dinamo 2/2

Veliko iznenađenje napravila je leskovačka Dubočica, osvojivši bod na gostovanju aktuelnom vicešampionu Partizanu. Crno-beli još uvek nemaju poraz, ali im je ovo drugi remi, nakon onog sa Proleterom u Zrenjaninu pre dva kola.

Beograđani su nedavno lako slavili u Leskovcu protiv istog rivala, ali se tim Saše Pejčića večeras predstavio u mnogo boljem izdanju. Imala je Dubočica lepu priliku i da pobedi, ali nije iskoristila dva napada u poslednjem minutu.

PARTIZAN-DUBOČICA 21:21 (12:9)

PARTIZAN: Trnavac 12 odbrana, Čolović – Petrić 5, Popović, Mićić 1, Mandić, Ivanović 3, Radivojević 1, Pisarić, Živković 8, Radovanović, Dragović 3

DUBOČICA: Kocić 15 odbrana, Gašić – Anđelković 5, Pavlović 1, Atanasković 4, Matović 4, Spasić 2, Mitrović, Mađar, Pavlović, Grubić, Cvetković 5

Isključenja: Partizan 6 minuta, Dubočica 12 minuta

Sedmerci: Partizan 3/5, Dubočica 1/3

Još dve utakmice rešene su u poslednjim trenucima. Spartak je ostvario veliki uspeh savladavši Šamot na svom terenu 23:22 (14:5), dok je Metaloplastika slavila na gostovanju Jugoviću 32:33 (14:17).

Mokra Gora je odradila posao protiv Železničara 30:23 (15:10), dok je u nedelju od 17.30 na programu duel Crvene zvezde i Radničkog.