ARKUS: Vojvodina odnela čitav plen iz Šapca! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Vojvodina odnela čitav plen iz Šapca!

ARKUS: Vojvodina odnela čitav plen iz Šapca!

Jednu od najvažnijih pobeda u sezoni, rukometaši Vojvodine ostvarili su na gostovanju Metaloplasticu u Šapcu, 20:22 (11:11).

Okršaj dve najkvalitetnije ekipe u grupi A nije bio naročito atraktivan za rukometne sladokusce. Odbrane su bile dominantne pred oba gola, beležena su dva duža perioda tokom kojih se mreže nisu tresle, a pitanje pobednika, ispostavilo se, rešeno je sredinom drugog poluvremena.

Metaloplastika je bolje počela, vodila sa tri razlike u prvom delu, ali je aktuelni šampion to nadoknadio bez većih problema.

Briljirali su Verkić i Arsić među stativama, a sjajni Branko Tomić je uspeo da napravi razliku, uz pomoć raspoloženog Ratkovića. Vojvodina je povela sa 16:12. Metaloplastika je ušla u seriju promašaja, od 34. do 51. minuta postigla je samo jedan gol, što su gosti iskoristili da se odvojila na 19:13 i tako reše sve dileme.

METALOPLASTIKA-VOJVODINA 20:22 (11:11)

METALOPLASTIKA: Arsić 12 odbrana, Pavković – Mešter 2, Milenković 2, Brajović 5, Todorović 1, Ivanić, Antonijević 1, Aziz 2, Srdanović 3, Milovanović 2, Dodić 2

VOJVODINA: Verkić 10 odbrana/1 gol, Bedui – Šotić 2, Bunjevčević, Kljajić 2, Nikolić 2, Tomić 5, Ratković 4, Milenković 3, Ocvirk 2, Pribak, Milić 1, Kurteš

Isključenja: Metaloplastika 12 min, Vojvodina 14 min

7m: Metaloplastika 5/6, Vojvodina 1/2