ARKUS: Železničar slavio u Pančevu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Železničar slavio u Pančevu

ARKUS: Železničar slavio u Pančevu

U poslednjem meču sedmog kola plej-ofa ARKUS lige, rukometaši Železničara slavili su na gostovanju Dinamu u Pančevu 29:31 (14:18), i izjednačili se sa Partizanom na deobi trećeg mesta, sa samo bodom manje od drugoplasirane Metaloplastike.

Niški tim je ostvario izuzetno važnu pobedu u očuvanju SEHA ambicija, treću uzastopnu u doigravanju. Od prvog do poslednjeg minuta utakmice, gosti su bili u prenosti, ne dozvolivši protivniku nijedno izjednačenje tokom 60 minuta. Dinamo je zapretio tri minuta pre kraja kada je smanjio na 30:28, ali je na minut i 15 sekundi pre kraja Kocić sprečio dramu u završnici odbranivši sedmerac Radoviću. Iskusni čuvar mreže je dominirao utakmicom sa 16 intervencija.

DINAMO-ŽELEZNIČAR 29:31 (14:18)

Dinamo: Radovanović 11 odbrana, Tonić – Mitrović 2, Radović 2, Kostadinović 6, Golubović 5, Distol 3, Bošković 4, Bunjevčević 5, Pavlović 2

Železničar: Kocić 16 odbrana, Matović – Milovanović 5, Trkulja 3, Stojanović 4, Spasić 5, Milosavljević 7, Petrović 4, Stanojević 3

U derbiju ove runde, Vojvodina je savladala Metaloplastiku u gostima, Partizan je bio ubedljiv protiv Dubočice, dok je Rudar protiv Radničkog ostvario prvu pobedu u doigravanju.