ARKUS: Želja i Dinamo sigurni, Proleter slavio u vojvođanskom derbiju, Šamot upisao nova dva boda - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Želja i Dinamo sigurni, Proleter slavio u vojvođanskom derbiju, Šamot upisao nova dva boda

Ognjen Borjanović

Sjajan dan za rukometne sladokusce. Pet fantastičnih mečeva na današnjem programu u ARKUS ligi, zabava je bila zagarantovana, a da bude još bolje potrudili su se igrači svih ekipa. Prvo su na teren izašli Železničar i Spartak, a izabranici Đorđa Teodorovića sigurno i ubedljivo su slavili na domaćem terenu. Danas se igrao i veliki derbi između Novog Pazara i Dinama, a Pančevci su potvrdili da su u ovom trenutku najozbiljnija ekipa u ligi. Odličan subotnji program u Aranđelovcu su zatvorili Šamot i Rudar, a domaćin je upisao nova dva bota i tako još jednom pomrsio konce ekipama u gornjem delu tabele.

Železničar – Spartak 30:21(15:10)

(Milosavljević, Jevtić 5 – Karan 6)

Rutinski je Železničar odradio svoj deo posla u 17. Kolu ARKUS lige savladavši Spartak na svom terenu (doduše rezrevnom zbog toga što je Čair zauzet) rezultatom 30:21. Do desetog minuta činilo se da gosti mogu da ugroze trenra Đorđa Teodorovića i njegove pulene, ali ništa od toga. Sjajan meč odigrao je Marko Milosavljević, koji je postigao pet golova, ali razigravao je ceo tim i zasluženo poneo laskavu titulu igrača susreta. Kod gostiju najefikasniji bio je Dejan Karan koji je postigao šest golova.

Dubočica 54 – Obilić 28:27(11:13)

(Stanković, Pavlović, Mađar 6 – Dragović 6)

Još jednom je Leskovac pokazao da je grad rukometa, a fantastična publika dobila je utakmicu kakvu zaslužuje. Puno preokreta, lepih poteza i ogromna borba viđena je na jugu Srbije, a u triler završnici domaćin je slavio. Pobedonosni gol postigao je Alesandar Pavlović , a ujedno je proglašen i za najboljeg igrača na meču. Imali su gosti priliku da poravnaju rezultat u poslednjih deset sekundi, ali loše je to izgledalo. Bio je Obilić uza nijansu bolji tokom prvih pola sata susreta, ali nošeni sjajnom publikom igrači Dubočice uspeli su da dođu do preokreta i do ponedelja budu na mestu koje vodi u plejof. Kod gostujuće ekipe Luka Dragović šest puta je tresao mrežu rivala.

Novi Pazar – Dinamo 22:29(12:12)

(Aleksa milošević 8 – Miloš Kostadinović 5)

Protutnjao je Dinamo popuk kaznene ekspedicije kroz Novi Pazar upisao novu pobedu i zacementirao prvo mesto na tabeli. Nastavljen je pobednički niz za izabranike Akima Komnenića, kao i loša forma izgrača Novog Pazara kojima je ovo peti meč bez pobede. Ono što je još gore po domaćine jeste da su ovim porazom pali na peto mesto na tabeli, odnosno nisu više u redu ekipa koje će nastaviti ptvenstvo u plejofu. Ipak, ima još pet kola do kraja prvenstva. Otvorila je domaća ekipa mnogo bolje susret, ali nisu uspeli da izdrže do kraja u tome ih je sprečio sjajni golman Nikola Radovanović. Ni sedam golova, Alekse Miloševića nije puno pomoglo ekipi Hasana Memića da dođu do pobede. Na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom, ali je Dinamo odigrao fantastično drugo poluvreme i na kraju ubedljivo slavio.

Proleter – Kikinda 30:25(15:15)

(Mirić, Elezović 6 – Lisica 6)

Bolji dani za Proleter, videlo se da su momci Ljubomira Obradovića ušli rešeni da pobedom u vojvođanskom derbiju krenuo u borbu za opstanak, a današnja dva boda mnogo će im značiti u toj nameri. Danas je Predrag Krivošija izrastao u junaka Proletera, prvo svojim zalaganjem u odbrani, a potom i sa tri gola kada se utakmica lomila. Sa druge strane izuzetno nervozna igra Kikinđana koštala ih je u poslednjih 15 minuta susreta. Milan Lisica bio je najefikasniji u gostujućoj ekipi sa šest pogodaka, ali kada se Marko Gaćinović razbranio ni on nije mogao da povuče. Na kraju zaslužena pobeda ekipe Proletera.

Šamot 65 – Rudar 29:26(18:15)

(Milićević 10 – Nedeljković, Panić 8)

Nastavlja Šamot da pruža sve bolje partije kako sezona odmiče. Da su ovako krenuli izabranici Milana Jaćimovića u sezonu mesto na tabeli bi bilo mnogo bolje. Dominirali su tokom većeg dela susreta, poveli su u četvrtom minutu i do samog kraja nisu dozvolili protivnkiu da preuzme prednost. Sjajna partija Jovana Milićevića i potvrda da se radi o velikom rukometnom talnentu, koji je sa deset golova predvodio svoju ekipu do nove pobede. Pored njega na golu sjajni Vladimir Đorđević najbolji igrač susreta. Sa druge stranje dobro šutersko veče Petra Panića i Nenada Nedeljkovića sa po osam golova nisu bili dovoljni da se iz Aranđelovca odnesu bodovi.