ARKUS: Zvezda i Dinamo remizirali - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Zvezda i Dinamo remizirali

ARKUS: Zvezda i Dinamo remizirali

Ognjen Borjanović

Četvrti trener ove sezone, nova šok terapija za Crvenu zvezdu i ogroman bod u borbi za opstanak u eliti. Nije mogao Žikica Milosavljević da bira protiv koga će imati vatreno krštenje, a i da jeste sigurno ne bi izabrao lidera prvenstva i najubedljiviju ekipu u dosadašnjem delu šampionata. Veoma interesantan meč u Strelištu, pred 400 gledalaca odigrali su Dinamo i Zvezda, a posle sat vremena rukometa podelili su bodove 26:26(12:14). Obe ekipe ovim rezultatom mogu da budu i zadovoljne i ne, i ko god da je pobedio bilo bi zasluženo.

Paklenih deset minuta odredili su tok meča. Obe ekipe su u tom periodu nekoliko puta bile u nokdaunu. Na pet minuta do kraja posle promašenog penala Nenada Vučkovića, izabranici Žikice Milosavljevića otišli su na plus dva i delovalo je da mogu do pobede. Neiskustvo je došlo po svoje i za tri minuta Dinamo je držao konce u svojim rukama. Uspeo je domaćin da pobede preko Miljana Bunjevčevića, ali je sjajni Ivan Horvat uspeo je da donese bod svojoj ekipi, koji u ovom trenutku ima najveći značaj za samopozdanje, koje je ozbiljno poljuljano u Šumicama.

Loše je startovala Zvezda, gubila je već posle tri minuta igre sa 0:3. Ipak, ono što ove sezone fali to je upornost napokon se desilo. Razigrali su se Ivan Horvat i Bojan Todorović i u kratkom roku poravnali rezultat. U nastavku prvog poluvremena igralo se gol za gol, ali na dva minuta do kraja tri brza gola Zvezde i crveno-beli su na odmor otišli sa +2.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Četa Žikice Milosavljevića vodila je većim delom utakmice, dok je Dinamo uspevao samo da smanji taj zaostatak i okrene meč. Nisu uspevali momci u crveno-belom da naprave osetniju prednost, a pri rezultatu 18:15 imali su nekoliko prilika za to. Umesto veće prednosti usledila je kazna i Dinamo je poravnao rezultat na deset minuta do kraja. Meč je ušao u neizvesnu završnicu.

Dinamo Pančevo: Milošević 5, Bunjevčević 4, Šotić 3, Dimitrijević 1, Savić 1, Milenković 1, Barundžoć 2, Golubović 3, Kostadinović 2, Vučković 4.

Crvena zvezda: Horvat 9(MVP), Stanojević 1, Vuković 2, Rajičević 2, Utvić 4, Erić 1, Božović 2, Todorović 5.

Posle ovog kola Zvezda ostaje prikovana za dno tabele sa deset bodova, dok je Dinamo ubedljivo prvi sa 35.