Brejk u Aranđelovcu, Železničar na korak do titule! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Brejk u Aranđelovcu, Železničar na korak do titule!

Brejk u Aranđelovcu, Železničar na korak do titule!

Novo iznenađenje Inđijki! Izabranice Vlade Šimičića trijumfom u Aranđelovcu su otvorile finalnu trku dama za šampionsku krunu – 24:25 (13:12).

Ovaj izuzetno napet duel, u kome je domaćin bio bolji u prvom, gost u drugom poluvremenu, rešen je u dramatičnom finišu. Ponovo su Inđijke vukle Vasiljkovićeva, Tabak, a u završnici ruka nije zadrhtala ni Jeleni Živkov i Jovani Jovanović.

U samoj završnici, pri rezultatu 22:22, domaćin je ostao bez najboljeg strelca Sare Garović, koja je dobila crveni karton. Železničar je to iskoristio da povede. Ključna je bila odbrana Jovane Vasiljković u poslednjem minutu.

Bekament BB – Železničar 24:25 (13:12)

Sedmerci: Bekament BB 4 (3), Železničar 7 (5). Isključenja: Bekament BB 4, Železničar 4 minuta. Crveni karton: Sara Garović (Bekament BB) u 58.minutu.

BEKAMENT BB: Atanasković, Radojičić, Preković 2, Stepanović 5 (2), Stanojlović 4, Anić, Petrović 2, Malenović, Simić (12 obrana, 2 sedmerca), Rajović 1, Agatunović 1, Kocić, Nićiforović, Mančić 1, Garović 8 (1).

ŽELEZNIČAR: Žak, Čavrić 1, Novaković, Čočaj, Tabak 9 (5), Todorović, Kovačić, Paunić 4, Žakula Simić 1, Živkov 6, Činku, Jovanović 4, Šindić, Vasiljković (14 odbrana, sedmerac), Tešić.

Igračica utakmice: Dunja Tabak (Železnčar).

Semafor:3:1 (5), 6:3 (11), 8:6 (18), 11:7 (22), 12:11 (29), 14:16 (41), 18:18 (47), 22:21 (56).