Jedini maksimalni: Partizan savladao solidni Spartak na Banjici - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Jedini maksimalni: Partizan savladao solidni Spartak na Banjici

Jedini maksimalni: Partizan savladao solidni Spartak na Banjici

U okvru šestog kola grupe B ARKUS Lige, rukometaši Partizana savladali su na banjici subotički Spartak 32:20 (18:14). Iako se mladi subotički tim pokazao u odličnom svetlu i napravio dramu u završnici, crno-beli su uspeli da opravdaju ulogu favorita i postanu jedini tim šampionata sa maksimalnim učinkom, pošto je Vojvodina poražena na gostovanju Crvenoj zvezdi.

Mladi sastav Aleksandra Savića uspeo je da se vrati u igru posle minus šest koliko je zaostajao sredinom drugog poluvremena. Radosavljević je iz kontre smanjio na 31:30 minut i po pre kraja, ali je pobedu Partizanu osigurao Đorđe Pisarić, pogotkom za konačan rezultat.

Za igrača utakmice proglašen je Veljko Popović, četvorostruki strelac domaćeg tima. Gol više postigao je Nemanja Živković, dok su se u gostujućem sastavu istakli Aleksandar Stojanović i Nikola Kovačević sa po devet pogodaka.