Maksić: Jeste da boli, ali trebala nam je ovakva utakmica - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Maksić: Jeste da boli, ali trebala nam je ovakva utakmica

Maksić: Jeste da boli, ali trebala nam je ovakva utakmica

Sjajan derbi drugog kola srpskog plej-ofa odigrali su Metaloplastika i Partizan u Šapcu. Domaćin je slavio nakon velike drame i otvorio doigravanje sa dve pobede iz isto toliko mečeva. S druge strane, Partizan je doživeo prvi poraz nakon ubedljive pobede nad Rudarom, ali je svakako ostavio dobar utisak. Uz malo više sreće i koncentracije, crno-beli su mogli da osvoji čitav plen na terenu dvostrukog prvaka Evrope.

Trener beogradskog tima, Nenad Maksić, ovako je video derbi susret, koji je odlučen u poslednjih 30 sekundi.

-Dobra, teška utakmica, iako možda nije bila lepa za oko. Mislim da su dve ključne stvari bile dobra igra i najpre dobra odbrana Metaloplatike početkom drugog poluvremena. Dozvolili smo da nam se razlika od tri gola brzo istopi, nakon čega smo ušli u egal. Takođe, promašili smo dva ključna penala, Ivanović pri rezultatu 23:22 za nas, i Aleksa Maksić pri nerešenom rezultatu. Moglo bi da bude puno drugačije, bio bi mnogo veći pritisak na protivniku.

-Dogovorili smo se na tajm-autu pred pretposlednji napad, ispalo je da se nismo razumeli. Nismo ni šutnuli na gol, ušli smo u probijanje, a potom smo primili pogodak. Mogli smo i mi da dobijemo, ali moram da čestitam Metaloplastici. Ponavljam, dobra utakmica i veliko iskustvo za naše momke. Jeste da poraz boli, ali nam je trebala jedna ovakva utakmica, kako bi u nastavku plej-ofa, ako budemo zdravi, bili sve bolji i bolji – rekao je trener Partizana.