Metaloplastika dominantno do pobede u "Šumicama" - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Metaloplastika dominantno do pobede u „Šumicama“

Metaloplastika dominantno do pobede u „Šumicama“

U derbi susretu osmog kola srpske ARKUS lige, Metaloplastika je kao gost, lakše nego što se očekivalo, savladala Crvenu zvezdu rezultatom 28:34 (12:17).

Crveno-beli nisu uspeli da ponove partiju  kojom su u prošlom kolu stali na put šampionu Vojvodinu, dok su se gosti iz Šapca prikazali u pravom svetlu, i dominantnom partijom upisali nove bodove.

Metaloplastikaje vodila od prvog do poslednjeg minuta, serijom 5:0 se u ranoj fazi odvojila na 10:5, i nije ispuštala preimućstvo do kraja. Kada je Aziz u 41. minutu povisio na plus devet (17:26), pitanje pobednika postalo je rešeno. Krsmančić je povukao svoj tim do minus četiri u 54. minutu, ali su gosti odbili taj nalet i sprečili neizvesnost u završnici.

Metaloplastika sada ima skor od pet pobeda i dva poraza u grupi A, a Crvena zvezda tri trijumfa i četiri izgubljene utakmice.

CRVENA ZVEZDA-METALOPLASTIKA 28:34 (12:17)

CRVENA ZVEZDA: Gemaljević 7 odbrana, Jelić 2 odbrane – Đurović, Horvat 3, Simić 1, Nenadić 3, Jović 1, Majes 1, Alavanja 1, Matičić 4, Krsmančić 6, Laković 2, Marinković, Kikanović 5, Atanasov 1

METALOPLASTIKA: Arsić 14 odbrana, Pavković – Mešter 4, Milenković 4, Brajović 7, Todorović, Cvijanović, Ivanić, Antonijević 3, Aziz 7, F. Milovanović, Mirković, Srdanović 6, N. Milovanović 2, Jevtić, Dodić 1