MO SRLS (20.kolo): "Želja" upisao nove bodove - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija MO SRLS (20.kolo): „Želja“ upisao nove bodove

MO SRLS (20.kolo): „Želja“ upisao nove bodove

aleks
8 komentari

Rukometaši niškog Železničara nastavljaju sa pobedama. Niški tim je savladao ekipu PKB-a rezultatom 36:29 (19:16) u okviru 20. kola Superlige. Po 7 golova u niškoj ekipi postigli su Živković i Stefanović. Kod gostiju, Matičić je upisao 6 golova, a Simič 11 odbrana.

RK Železničar 1949 – PKB 36:29 (19:16)

Niš – Hala “ Čair“. Gledalaca: 800

Sedmerci: Železničar 3/1; PKB 4/1
Isključenja: Železničar 10 minuta, PKB 10 minuta

Železničar 1949: Vitas 12 odbrana, Živković 7, Šmigić 3, Mladenović 3, Damjanović 4 odbrane + 2 sedmeraca, Đukić 4, Manić 1, Prokić 1(1), Kajganić 6, Basarić 4, Stefanović 7.
PKB: Radosavljević 5, Vuković 3, B. Todorović 5, Đekić 1, Ljubenović 4 odbrane + sedmerac, Bojičić 2, M. Milojević 1, D. Todorović 2, Simić 11 odbrana, Čupić 4(1), Matičić 6.

Od samog starta domaći rukometaši su nametnuli svoj ritam igre. Vitas je imao zapaženu ulogu u odbrani gola, dok je za pogotke bio zadužen Stefanović, pa je već u 8. minutu utakmice „Želja“ stekao prednost od 5:2. Ekipa PKB-a ubrzo se konsolidovala i samo nekoliko minuta kasnije rezultat je preokrenut, 5:6.  Gosti su uspevali da održe mininalnu rezultatsku prednost do 17. minuta, a od tada  Železničar ponovo preuzima vođstvo.  PKB je  „disao“ za vratom domaćoj ekipi  do 26. minuta, ali golovima Šmigića domaćin se odlepio na plus tri do kraja poluvremena.

sukob zelja pkbU poslednjim sekundama prvog poluvremena, u kontri se našao Ivan Veljković koji je pokušao da stigne do gola gostiju, ali ga je u tom pokušaju sprečio Todorović, koji ga je odgurno. To je navelo domaću publiku da burno odreaguje iza klupe PKB-a, gde se i stvorila gužva, ali sve je prošlo bez incidenata.

U drugom delu susreta, „Želja“ je nastavio da kontroliše igru i rezultat. Bekovski tandem Stefanović-Kajganić bio je izuzetno šuterski raspoložen i bio je nezaustavljiv za gostujuću ekipu. PKB, koji je niškoj publici poznat kao veoma neugodan sastav i koji u hali „Čair“ pruža i više od svojih mogućnosti, ovoga puta nije pružio dobru partiju. Matičić je jedini zadao dosta muka odbrani domaćih, uz solidnog Simića na golu, ali to se pokazalo kao nedovoljno u ovoj utakmici. Do kraja utakmice, domaći igrači „jurili“ su što veću razliku i na kraju su zasluženo slavili rezultatom 36:29.

U sledećem kolu, rukometaši Železničara gostuju ekipi Jugovića.