MO SRLS (22.kolo): "Želja" savladao Metaloplastiku - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija MO SRLS (22.kolo): „Želja“ savladao Metaloplastiku

MO SRLS (22.kolo): „Želja“ savladao Metaloplastiku

aleks
7 komentari

zeljagrupna

Rukometaši niškog Železničara pobedili su ekipu Metaloplastike rezultatom 26:25 (16:12) u okviru 22. kola Superlige. Kapiten Boban Živković je sa 10 pogodaka bio najefikasniji u domaćoj ekipi. Kod gostiju, Filip Marjanović je upisao 9 golova.

RK Železničar 1949 – RK Metaloplastika 26:25 (16:12)

Niš – Hala: Čair. Gledalaca: 1500.

Sudije: Marić (Pančevo), Mašić (Zrenjanin).

Sedmerci: Železničar 3/3, Metaloplastika -.

Isključenja: Železničar 8, Metaloplastika 8 minuta.

Železničar: Vitas 11 odbrana, Damjanović 4 odbrana, Živković 10/3, Stefanović 4, Basarić 4, Đukić 3, Kajganić 5.

Metaloplastika: Arsić 15 odbrana, Karanović 3, Marjanović 9, Obradović 2, Marković 1, Grujičić 3, Mitrović 2, Prodanović 5.

Domaći igrači su dobro startovali i u uvodnim minutima vodili sa 2:0. Ipak, kako je prvo poluvreme odmicalo, videlo da će utakmica biti tvrda i neizvesna do samog kraja. Gosti su brzo uhvatili priključak i već u 14. minutu uspeli da izjednače na 7:7. Nišlije međutim uzvraćaju serijom i stižu do prednosti od tri pogotka. Do najvećee prednosti na utakmici, Železničar dolazi u 20. minutu kada stiče četiri pogodaka razlike (13:9). Tu razliku domaći rukometaši su sačuvali do kraja prvog dela susreta.

U nastavku je „Želja“ i dalje uspešno čuvao prednost. Živković i Kajganić su bili na visini zadatka u napadu, a odbrana je solidno funkcionisala. Metaloplastika je ubrzo došla do svog ritma igre i stigla do izjednačenja. A zahvaljujući nešto dubljoj odbrani, gosti su u 39. minutu došli i do prvog vođstva na utakmici (18:19). Golman Arsić je bio nepremostiva prepreka, dok su za golove bili zaduženi Marjanović i Prodanović. Rezultatski egal je potrajao sve do 50. minuta kada Železničar dolazi do plus dva (22:20) zahvaljujući kapitenu Živkoviću. Radost domaćih navijača je kratko trajala, Metaloplastika se ponovo vratila u igru brzim golovima. Đukić i Stefanović svom timu donose novu prednost, 25:23 na četiri minuta do kraja, ali Mitrović ubrzo smanjuje prednost domaćihm 25:24. Na naredni pogodak čekao se poslednji minut. Novih „plus dva“ domaćinima donosi Kajganić i tako osigurava novu pobedu. Poslednji pogodak na utakmci postiže Mitrović i postavlja konačnih 26:25.