Nova titula sve bliže: Vojvodina rutinski sa Šamotom - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Nova titula sve bliže: Vojvodina rutinski sa Šamotom

Nova titula sve bliže: Vojvodina rutinski sa Šamotom

Rukometaši Vojvodine savladali su Šamot iz Aranđelovca sa 30:22 (14:12) u utakmici 7.kola plej-ofa ARKUS lige. Time je ekipa Borisa Rojevića zadržala maksimalan učinak, sa četiri boda više od Radničkog i Partizana, i napravila još jedan siguran korak ka devetoj uzastopnoj tituli, a jubilarnoj desetoj u klupskoj istoriji.

Vojvodina je otpor protivnika slomila u drugom poluvremenu kada je postepeno povećavala razliku. Još jednom su se u ovom plej-ofu istakli mladi izdanci Vošine škole – pivotmen Luka Rogan bio je stoprocentan sa 7 od 7, kao i Srdjan Milić 4/4 dok je Branko Tomić imao tek jedan promašaj iz igre 5/6. Posle pauze zbog povrede, na teren su se vratili Bunjevčević i Ocvirk, a nove minute upisao je i mladi golman Marko Draško.

Gosti iz Aranđelovca su imali periode dosta dobre igre, ali je to bilo nedovoljno da se ozbiljnije ugrozi apsolutni favorit. Najefikasniji u poraženom taboru bili su Dragutnović sa sedam i Radosavljević sa pet pogodaka.