Obilić zapretio šampionu, Vojvodina odbranom do bodova u prestonici - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Obilić zapretio šampionu, Vojvodina odbranom do bodova u prestonici

Obilić zapretio šampionu, Vojvodina odbranom do bodova u prestonici

Rukometaši Vojvodine ostvarili su pobedu u Beogradu protiv Obilića sa 31:22 (13:14) u utakmici 13. kola ARKUS lige, čime su se učvrstiia na prvom mestu grupe A sa 20 bodova. „Vitezovi“ su nagovestili senzaciju odličnom igrom u prvom poluvremenu, ali branilac titule u nastavka zategao odbranu, primio svega osam golova i na kraju rutinski opravdao ulogu favorita.

U poslednjih 12 minuta, Obilić je svega dva puta zatresao protivničku mrežu, ali je uprkos ubedljivom porazu ostvaio pozitivan utisak. Za igrača utakmice proglašen je defanzivni specijalista gostiju, Milan Vukovljak. Rađenović i Ocvirk su dali po 6 golova, Milenković, Šotić i Tomić po 4. Kod domaćina, najefikasniji je bio Boris Jovanović sa šest pogodaka.