Partizan sačuvao drugo mesto protiv neugodne Dubočice, Metaloplastika slomila Šamot za 15 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Partizan sačuvao drugo mesto protiv neugodne Dubočice, Metaloplastika slomila Šamot za 15 minuta

Rukometaši Partizana zabeležili su važnu pobedu u pretposlednjem, 13. kolu plej-ofa ARKUS lige. Crno-beli su u poslednjem meču kod kuće za ovu sezonu savladali ekipu Dubočice rezultatom 35:34 (19:16) i zadržali drugo mesto na tabeli.

Leskovčani su bili jako tvrd orah za momke Darija Krželja. Sredinom drugog poluvremena su nadoknadili minus tri i poravnali na 25:25. U poslednjih deset minuta ušlo se sa nerešenim rezultatom, ali je domaćin serijom 3:0 prelomio meč. Dubočica se nije predala, ali je imala vremena samo da ublaži poraz.

Za igrača utakmice proglašen je kapiten Partizana Nemanja Živković, koji se osam puta upisao u listu strelaca. Pratio ga je Uroš Kojadinović sa sedam pogodaka, dok je najefikasniji na meču bio Andrija Atanasković, kapiten Dubočice, sa deset golova na svom kontu.

Metaloplastika je lako i ubedljivo nadigrala Šamot na domaćem terenu, 35:29 (21:10). Raspucani Šapčani su sav posao obavili već u prvom poluvremenu, tokom kojeg su stekli dvocifrenu prednost. Verovala ili ne, Metaloplastika je u 16. minutu vodila sa neverovatnih 12:0, pre nego što su se gosti upisali na semafor.

Sve do kraja, izabranici Miodraga Kažića su rutinski odradili posao, dok je Šamot uspeo da popravi utisak i ublaži poraz.

Brajović sa sedam, Aziz sa šest i Milenković sa pet, predvodili su listu strelaca pobednika, dok je na drugoj strani mladi Simon Mrda potvrdio potencijal sa 11 pogodaka.

Preostale parove ove runde čine Rudar-Radnički i Vojvodina-Dinamo. Obe utakmice na programu su u nedelju od 18.00.