Plej-aut: Mokra Gora bolja od Zvezde, Jugović siguran u Nišu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Plej-aut: Mokra Gora bolja od Zvezde, Jugović siguran u Nišu

Plej-aut: Mokra Gora bolja od Zvezde, Jugović siguran u Nišu

Mokra Gora i Jugović napravili su važne korake ka opstanku pobedama u drugom kolu plej-auta srpskog šampionata.

Mokra Gora je kao formalni domaćin meča odigranom u Kraljevu, nadigrala Crvenu zvezdu 25:23 (14:10).

Da neće biti previše gostoljubljivi prema protivniku, momci iz Zubinog Potoka pokazali su već na startu, kada su serijom od čak 7:0 stekli visokih 8:2. Zvezda je uspela da vrati u drugom poluvremenu i uvede utakmicu u neizvesnu završnicu, ali su golovi Stankovića, najpre za 24:21 pa za 25:23 u poslednjem minutu, doneli Mokroj Gori pobedu.

Prednjačili su golman Arđenlan sa 16 intervencija, Strahinja Travar sa osam golova, pet je dao Radičević a četiri Panovski. Kod crveno-belih, šest pogotka Mirka Đurovića, po četiri Šljukića i Matičića.

Mladi tim Železničara dobro se nosio sa favorizovanim Jugovićem, ali su gosti ipak upisali očekivane bodove – 29:33 (14:17).

Vodili su Kaćani od samog početka, imali i plus pet, a Želeničar je početkom nastavka jedini put ozbiljnije pripretio, kada je prišao na dva gola zaostatka. Ipak, dileme oko pobednika u poslednjih 15 minuta nije bilo.

Momčilović sa sedam, Mirić sa šest, te Radisavljević i Rakić sa po pet pogodaka predovdili su pobednika, dok je kod domaćina najefikasniji bio Nemanja Milutinović sa 12 golova, ali i deset promašaja.

Meč Obilić-Proleter na programu je u nedelju od 17.00.