Pobeda za plej-of: Radnički bolji od Zvezde u Beogradu! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Pobeda za plej-of: Radnički bolji od Zvezde u Beogradu! (Video)

Pobeda za plej-of: Radnički bolji od Zvezde u Beogradu! (Video)

U veoma važnoj, verovatno i ključnoj utakmici u borbi za plasman u plej-of ARKUS lige, Radnički iz Kragujevca savladao je Crvenu zvezdu u gostima 28:29 (18:16).

Odlučujući pogodak postigao je Stefan Stanojev 30 sekundi pre kraja. Crvena zvezda je konstatno vodila do poslednjih 10 minuta, imala i plus četiri sredinom prvog poluvremena, ali nije uspela da stvori opipljiviju prednost. Gosti su serijom četiri nula preokrenuli na 26:28 u završnici.

Matičić i Đurović su doneli izjednačenje, ali to nije uspeo da učini i Petrović, koji je brzopleto završio napad nakon poslednjeg pogotka Kragujevčana.

Blistali su, na jednoj strani Stanojev sa 10 pogodaka, a na drugoj strani Matičić sa 11.

Četiri utakmice pre kraja grupne faze takmičenja, Radnički se nalazi na željenom četvrtom mestu grupe A, sa četiri boda više od Crvene zvezde.

Radničkom preostaju utakmice sa Vojvodinom i Dinamom kod kuće, odnosno sa Metaloplastikom i Jugovićem u gostima.

Crvenoj zvezdi su preostala još tri meča – sa Obilićem i Jugovićem kod kuće i sa Vojvodinom u Novom Sadu.

CRVENA ZVEZDA-RADNIČKI 28:29 (18:16)

CRVENA ZVEZDA: Gemaljević 11 odbrana, Jelić – Atanasov, Petrović 2, Vučićević 4, Blagojević 3, Matičić 11 (6), Nenadić 1, Horvat 3, Đurović 4

RADNIČKI: Zlatanović 11 odbrana, Petrović 1 odbrana – Petrović, Maljević, Stanojev 10 (5), Đerić 1, Utvić 4, Knežević 1, Barudžić 7, Davidović, Prodanović, Tubić 4, Kasalović 2

Sedmerci: Crvena zvezda 6/6, Radnički 5/5

Isključenja: Crvena zvezda 8 minuta, Radnički 8 minuta