Senzacija u Šumicama, Zvezda prekinula istorijski niz Vojvodine! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Senzacija u Šumicama, Zvezda prekinula istorijski niz Vojvodine!

Senzacija u Šumicama, Zvezda prekinula istorijski niz Vojvodine!

Došao je kraj i istorijskom nizu nepobedivosti rukometaša Vojvodine, započetom još maja 2019. godine. U okviru 6. kola ARKUS lige, Crvena zvezda je u Šumicama savladala srpskog šampiona 32:28 (16:16).

Vojvodina je poslednju prvenstvenu utakmicu izgubila još u maju 2o19. godine od niškog Železničara.

Posle pet godina i nekoliko tesnih utakmica, Crvena zvezda je savladala Vojvodinu. Zvezda je odigrala najbolju utakmicu u sezoni, uz veliku podršku navijača koji su napravili sjajnu atmosferu u „Šumicama“. Tokom celog meča u igri su bili izabranici Žikice Milosavljevića, a kada su preuzeli vođstvo sredinom drugog poluvremena, zahvaljujući Janku Gemaljeviću, nisu je ispuštali.

Celo prvo poluvreme je proteklo u igri gol za gol. Vojvodina je u 20.minutu imala +2, posle serije 3:0, ali su crveno-beli uspeli da nadoknade minus i golom Nenadića stignu do izjednačenja, 16:16.

Imala je Vojvodina plus 2 i na startu drugog perioda igre, ali se Zvezda brzo konsolidovala, i zahvaljujući Gemaljeviću, uspešno realizovala tri kontranapada i stekla 21:19. Od tog trenutka, Novosađani su jurili rezultat, međutim, oslabljeni neigranjem Ocvirka, nisu imali pravog rešenja u napadu. Janko Gemaljević je bio sjajan, a Zvezda je propustila nekoliko prilika da se odlepi pre finiša. Vojvodina je preko bivšeg Zvezdinog igrača Alekse Kljajića sa krila stigla do 23:23, ali je Krsmančić iznenadio Verkića i doneo 24:23. Usledio je ubitačan finiš Zvezde, serija 4:1 iz kontranapada, dva zaredom je uspešno realizovao Marko Krsmančić. Šotić je smanjio, ali je Matičić sa dva gola potvrdio trijumf Crvene zvezde 32:28.

Viktor Matičić je sa 9 golova bio najefikasniji, šest je postigao Mirko Đurović, po 5 Marko Krsmančić i Luka Kikanović.

Crvena zvezda je sa tri vezana trijumfa došla do šest bodova i trenutno na deobi treće pozicije na tabeli. U narednom kolu, u „Šumice“ stiže Metaloplastika.

CRVENA ZVEZDA Grundfos – VOJVODINA 32:28 (16:16)
Beograd, hala: „Šumice“. Gledalaca: 300. Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Isključenja: Crvena zvezda 10, Vojvodina 8 minuta. Sedmerci: Crvena zvezda 4(4), Vojvodina 4(4).

CRVENA ZVEZDA Grundfos: Đurović 6, Simić, Nenadić 2, Jović 1, Gemaljević, Majes, Jelić, Matičić 9(4), Blagojević, Krsmančić 5, Breti, Laković, Marinković, Kikanović 5, Vučićević 2, Atanasov 2. Trener: Žikica Milosavljević

VOJVODINA: Milić, Mirković, Pribak 3, Vukovljak, Verkić, Žmavc, Milenković, Tasić, Rađenović 2, Ratković 3, Tomić 1, Nikolić 3, Kljajić 7(4), Bunjevčević 2, Šotić 7, Bedui. Trener: Boris Rojević.