SMEŠI SE OSMA U NIZU: Vojvodina "rešila prvenstvo" u Šapcu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija SMEŠI SE OSMA U NIZU: Vojvodina „rešila prvenstvo“ u Šapcu

SMEŠI SE OSMA U NIZU: Vojvodina „rešila prvenstvo“ u Šapcu

Rukometaši Vojvodine potvrdili su dominaciju srpskim rukometom pobedom u derbiju 7. kola plej-ofa ARKUS lige. U duelu prvoplasiranog i drugoplasiranog tima, izabranici Borisa Rojevića rutinski su savladali Metaloplastiku u Šapcu 20:26 (10:14), i tako načinili još jedan veliki korak ka odbrani naslova prvaka, odnosno osmoj uzastopnoj, a ukupno devetoj tituli najboljeg u Srbiji.

Crveno-beli iz Novog Sada su sada neprikosnoveni na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom iz sedam mečeva, dok je mladi tim Veselina Vukovića doživeo drugi poraz, i to u nizu, nakon prošlonedeljnog neuspeha u Nišu.

Vojvodina je rezultatski dominirala od prvog do poslednjeg minuta meča, ponajviše zahvaljujući veteranu među stativama Svetislavu Verkiću, koji je zablistao pred, barem na papiru i po plasmanu, najtežom preprekom svog tima na putu ka novom trofeju.

Iskusni čuvar mreže je branio zicer za zicerom, naročito u drugom poluvremenu, kada su Šapčani maksimalno pojačali odbranu u nadi da će sustići prednost rivala. Međutim, Verkić im to nije dozvolio u periodu kada su igrali najkvalitetniju defanzivu, pa su gosti do kraja mirnom i iskusnom igrom bez velikih poteškoća sačuvali rano stečenu razliku.

METALOPLASTIKA-VOJVODINA 20:26 (10:14)

METALOPLASTIKA: Bomaštar 10 odbrana, Radisavljević – Brajović 2, Todorović 1, Došen, Babić, Luka Mitrović 1, Đukić 4, Ivanić 2, Antonijević, Milovanović, Srdanović 2, Pisarić 3, Jevtić, Vorkapić 3, Dodić 2

VOJVODINA: Verkić 11 odbrana; 1 gol, Arsenić – Babić 1, Šotić 7 (6), Nikolić 2, Stanković 2, Tomić 4, Ratković 2, Milenković 2, Rađenović, Miljković, Vukovljak, Pribak 4, Milić 1, Mirković, Kurteš