Spartak slavi Todora Radovića! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Spartak slavi Todora Radovića!

Spartak slavi Todora Radovića!

U poslednjoj utakmici 11. kola ARKUS lige i veoma važnom susretu u borbi za opstanak, Spartak je u Subotici savladao Mokru Goru 27:26 (17:11). Junak važne pobede domaćeg tima bio je golman Todor Radović, koji je na ulasku u poslednjem minutu najpre odbranio sedmerac Miliću, a par sekundi pre kraja i čist zicer sa levog krila Simoviću.

Sve se to izdešavalo pri rezultatu koji se ispostavio konačnim. Poslednji pogodak u neizvesnoj završnici postigao je Jevtović, a u poslednja četiri minuta mreže su mirovale zahvaljujući golmanima.

Radović je meč okončao sa 14 intervencija, a najefikasniji u mladom timu Aleksandra Savića bio je Uroš Radosavljević sa šest golova. U poraženom taboru, sedam puta je pogodio Nemanja Aleksić.

Ekipa iz Subotice je dominirala u prvom poluvremenu, na odmor otišla sa plus šest, ali su gosti iz Zubinog Potoka za svega 12 minuta uspeli da preokrenuo serijom 8:1 (18:19). Do kraja je viđena rezultatska klackalica, koju je na već opisan način prelomio golman domaćina.

Spartak je sada na šestom mestu grupe B sa učinkom od tri pobede, jednog remija i sedam poraza, dok Mokra Gora ima skor 2-2-7.