SRBIJA: Vojvodina slavi sedmi trofej u Kupu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija SRBIJA: Vojvodina slavi sedmi trofej u Kupu!

SRBIJA: Vojvodina slavi sedmi trofej u Kupu!

Treći put za redom, a ukupno sedmi, rukometaši Vojvodine osvojili su Kup Prof. Dr. Branislav Pokrajac. U finalnoj utakmici odigranoj u Smederevu, izabranici Borisa Rojevića slavili su protiv Metaloplastike nakon rovovske borbe 19:17 (10:10).

Vojvodina je osvojila osmi uzastopni trofej u srpskom rukometu u poslednje tri i po sezone – trener Rojević je osvojio sve domaće trofeje od dolaska na Slanu baru.

Mnogo bolji otpor pružila je Metaloplastika favoritu u odnosu na prvenstveni meč odigran prošle nedelje, ali je kvalitet crveno-belih ipak presudio u završnici. Bila je to teška borba snažnih odbrana, bez kontra napada i lakih golova, koja je rešena 90 sekundi pre kraja, kada je Mladen Šotić u situaciji sa igračem manje presekao pas Luke Mitrovića i postigao gol za nedostižnih 19:16. Desetak sekundi kasnije, sjajni Svetislav Verkić odbranio je sedmerac Brajoviću, i dao znak klupi Novosađana za veliko slavlje.

Dobrim delom utakmice je delovalo da bi Metaloplastika mogla da prekine dominaciju Vojvodine bar u ovom takmičenju. U dva navrata tokom prvog dela, borbeni i motivisani izabranici Veselina Vukovića imali su dva razlike, a toliko je iznosila i najveća prednost branioca titule u drugom poluvremenu, sve do opisanog poteza Mladena Šotića.

Početkom drugog poluvremena, Vojvodina je maksimalno stegla u odbrani, ali se u napadu dosta mučila, pa je uprkos periodu od 10 minuta bez primljenog pogotka vodila svega sa 13:11. Metaloplastika je prebrodila tu krizu i ostala u igri, izjednačila na 13:13 i 14:14, ali je do kraja Vojvodina bila ta koja se pitala, a najviše Svetislav Verkić, koji je odbranio Vorkapiću dva šuta sa krila u trenucima kada se meč lomio.