Naslovna BalkanSrbija Vojvodina šampion!

Vojvodina šampion!

aleks
3 komentari

Rukometaši Vojvodine iz Novog Sada novi su šampioni Srbije. U neizvesnoj i borbenoj utakmici, pred prepunim tribinama hale „Čair“ oni su savladali ekipu Železničara rezultatom 25:28 (13:16). Stanko Abadžić je sakupio 17 odbrana, a Uroš Elezović upisao 8 pogodaka kod Novosađana. U domaćem timu, Ognjen Kajganić je postigao 7 pogodaka.

RK Železničar 1949 – RK Vojvodina 25:28 (13:16)

Niš – hala „Čair“. Gledalaca: 4000.

Sudije: Marić (Pančevo) – Mašić (Zrenjanin)

Sedmerci: Železničar 2/2, Vojvodina 4/4.

Isključenja: Železničar 10, Vojvodina 12 minuta.

Železničar: Vitas (11 odbrana), Damjanović (2 odbrane), Pavlović, Živković 2, Dolić, Šmigić 4, Mladenović 3, Veljković, Stefanović 6, Mađar, Basarić 1, Đukić 2/1, Manić, Tašković, Đokić, Kajganić 7/1.

Vojvodina: Abadžić (17 odbrana), B. Radišić,  Popov 2, M. Radišić 2, Elezović 8/4, Barišić 3, Veselinov, Stjepanović, Arsenić, Čupković, Pušica 2, Jošić 3, Marjanac 2, Stanković 6, Bogdanović, Đurković.

Od samog starta su gosti krenuli silovito i imali prednost od +3 na svojoj strani. Nišlije su uspevale da se primaknu na svega dva pogotka zaostatka, ali je dalju seriju sjajnim odbranama prekidao Abadžić. Duboka odbrana gostiju (4-2 i 5-1) nije baš odgovarala Železničaru, koji se oslanjao previše na šuteve sa distance i to, pre svih, na Stefanovića i Kajganića. Vojvodina je svoju prednost vešto održavala do poluvremena.

Nastavak susreta obeležila je furiozna igra „Želje“. Golovima Živkovića, Mladenovića i Đukica, domaći sastav dolazi do izjednačenja (16:16, 37 minut). Nišlije je zadesio i peh na sredini drugog dela susreta, jer se povredio iskusni Mladenović, koji do kraja utakmice nije ulazio u igru. Igra gol za gol potrajala je do 40 minuta kada domaći tim ostaje sa igračem manje na terenu, što „Voša“ koristi i preko Elezovića dolazi do prednosti od 18:19. Priliku za novo izjednačenje propustio je Đukić.Vojvodina ponovo dolazi do prednosti od dva pogotka u 46 minutu. Basarić promašuje zicer šansu, što gosti koriste i stižu do 19:23. Rezultatska klackalica je potrajala do 55 minuta, a onda golovima Kajganića i Đukića smanjuje prednost na 24:26 na tri minuta do kraja, pa niška publika dobija nadu u povoljan rezultat. Popov ponovo povećava prednost, ali Stefanović uzvraća istom merom. Na dva minuta do kraja, „Želja“ ponovo ostaje sa igračem manje u polju, što gosti koriste i postižu pogodak koji im donosi rezultat 25:28. Klupa domaćih je burno reagovala na pojedine odluke sudija na štetu Železničara, zbog čega dobijaju crveni karton. Ekipa Železničara se potom povukla sa terena, a Vojvodina je ostala na parketu i slavila. Ubrzo su se domaći igrači vratili na teren, utakmica je nastavljena, ali bez promene rezultata, pa je Vojvodina postala novi šampion Srbije.