Železničar rutinski, Radnički nakon drame u polufinalu Kupa Srbije! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Železničar rutinski, Radnički nakon drame u polufinalu Kupa Srbije! (Video)

Železničar rutinski, Radnički nakon drame u polufinalu Kupa Srbije! (Video)

Nakon poslednjih četvrtfinalnih mečeva Kupa „prof. dr. Branislav Pokrajac“, dobili smo imena svih učesnika završnog turnira ovog takmičenja koje je na programu 10. i 11. aprila u Smederevu.

Ranije su plasman na fajnal-for obezbedili Metaloplastika i Vojvodina, a u sredu uveče su to učinili Železničar i Radnički.

Niški tim je rutinski opravdao ulogu favorita protiv Jugovića u Kaću slavivši 32:25 (17:11), dok je Radnički u sjajnoj utakmici napravio malo izenenađenje pobedivši u Kragujevcu pančevački Dinamo 23:22 (12:10).

Meč u „Jezeru“ obilovao je uzbuđenjima. Na isti način na koji je pre par dana Dinamo slomio Radnički u prvenstvu, Kragujevčani su to učinili Pančevcima u Kupu. Zahvaljujući granitnoj odbrani početkom drugog poluvremena, fenomenalnoj paritiji golmana Janka Gemaljevića i ubojitim kontra napadima, domaćin se odvojio na velikih 19:12, i delovalo je tada da je pitanje pobednika rešeno.

Međutim, momci Akima Komnenića su pronašli način da se vrate u meč, i početkom 53. minuta smanjili na 21:19. Radnički je odbio taj nalet, poveo 23:20, ali je smušenim napadima u samoj završnici dozvolio rivalu još jednu priliku.

Imao je Dinamo poslednji napad za izjednačenje,ali je Ivan Distol u zicer situaciji šutirao visoko preko gola, i dao signal za ogromno slavlje domaćina.