SRLS 19/20: Dinamo posle drame bolji od Pazara - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS 19/20: Dinamo posle drame bolji od Pazara

SRLS 19/20: Dinamo posle drame bolji od Pazara

Uroš Samardžić

Pobedom nad Novim Pazarom, rukometaši Dinama iz Pančeva vratili su se na prvo mesto u Super ligi Srbije, i pored istog broja bodova sa Dubočicom. Nakon 60 minuta borbe u hali „Stelište“ bilo je 28:27 (15:14). Na taj način, izabranici Akima Komnenića došli su do 10. boda u ARKUS ligi Srbije.

Novi Pazar je u Pančevu pokazao da je kvalitetna ekipa. Bolje je tim sa juga Srbije otvorio meč, konstatno imao minimalnu prednost, ali i nekoliko čistih situacija (dva penala i kontra) da stigne do veće zalihe golova. Iskusnija ekipa je to znao da iskoristi, te rezultat okrene u svoju korist i na obeveznu pauzu ode uz gol suficita – 15:14.

Nešto drugačija situacija viđena je početkom drugog poluvremena, pošto je Dinamo serijom 3:0 stigao do 18:14 u 38. minutu. Dugo je prednost domaćih iznosila +3, da bi na isteku 50. minuta, Novi Pazar mini serijom od tri gola stigao do izjednačenja. Dinamo je 60 sekudni pre isteka vremena preko Vučkovića stigao do 28:26, ali je ubrzo i Pazar odgovorio, te sebi ostavio nadu da može doći do boda. Loša sudijska odluka mogla je izabranike Akima Komnenića da košta  pobede. 10-ak sekundi pre kraja meča, umesto faula, sudijski dvojac dosudio je korake Vučkoviću, a gost je krenuo u organizaciju napada, koji nije realizovan na adekvatan način.

Poslednja utakmica šestog kola ARKUS lige na programu je u ponedeljak, kada će na Banjici biti odigran večiti derbi.