SRLS (Ž): Naisa napunila mrežu Vojvodine, Radnički zaustavio Medicinar - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS (Ž): Naisa napunila mrežu Vojvodine, Radnički zaustavio Medicinar

SRLS (Ž): Naisa napunila mrežu Vojvodine, Radnički zaustavio Medicinar

Sva četiri meča 6. kola srpskog šampionata za dame dobili su domaći timovi. Najubedljivija je bila vodeća ekipa Naise, dok je sjajnoj seriji šabačkog Medicinara došao kraj u Kragujevcu. Železničar i Bor su takođe rutinski osvojili bodove kod kuće.

SPD Radnički – Medicinar 35:25 (20:14)

Bor-RTB – Zaječar 1949 33:21 (16:11)

Železničar – Vrbas 30:23 (13:12)

Naisa-Vojvodina 48:34: (23:15)

Radnički je u Kragujevcu zaustavio sjajnu seriju mladog tima Medicinara od četiri uzastopna trijumfa, ostvario treći trijumf i izbio na treće mesto. Već u ranoj fazi meča pitanje pobednika je praktično rešeno. Izabranice Sandre Kolaković su bolje počele, povele sa 2:5 u petom minutu, ali je usledila serija domaćeg tima 9:1, za prednost od 11:6, od koje gošće nisu uspele da se oporave do kraja utakmice. U redovima Radničkog najefikasnija je bila Katarina Stepanović sa 8 pogodaka, u stopu je pratila Ksenija Petrović sa 7,dok je kod gošći najraspoloženija bila Ana Blagojević sa 8 postignutih golova. Za igrača utakmice proglašena je Jasmina Kolak.

Naisa je na impresivan način sačuvala stopostotan učinak i prvo mesto na tabeli, postigavši čak 48 golova protiv Vojvodine, koja je u prošlom kolu osvojila bod na gostovanju Bekamentu. Visoko vođstvo na poluvremenu dalo je priliku treneru Ljubomiru Obradoviću da u nastavku razigra sve rukometašica, a priliku je najbolje iskoristila Sara Stankovski, koja je za 15-ak minuta na terenu postigla osam golova i zavredila epitet igrača utakmice. Po sedam golova postigle su Katarina Radović i Simona Stojanovska, a po šest Olivera Nikolić i Marija Filipović. Na drugoj strani, blistala je Jelena Zečević sa 10 pogodaka, a sa po sedam su je pratile Nevena Radojčić i Emilija Lazić.

Nakon dva poraza i dva remija, prvu pobedu u ovoj sezoni ostvarila je ekipa Bora, koja je u lokalnom derbiju lako izažla na kraj sa Zaječarkama. Po osam golova u pobedničkom timu postigle su Jovana Nikolić i Jana Stanković, dok Zaječaru nije pomoglo ni 13 pogodaka sjajne Anje Belić.

Železničar je u Inđiji slomio otpor Vrbašanki u drugom poluvremenu, koje je otvorio serijom 3:0. Gošće su bile u igri do poslednjih 10 minuta, ali je u samo završnici domaći sastav slomio otpro žilavog rivala i na kraju slavio možda i ubedljivijom razlikom od realnog odnosa snaga na terenu. Dunja Tabak je bila najefikasnija kod pobednika sa šest golova, jednim više od Jovane Avramović, dok su se na drugoj strani istakle Malenović, Cvelf i Kovačić sa po pet pogodaka.