Sunovrat u nastavku: Srbija od plus pet do poraza od Norveške - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Sunovrat u nastavku: Srbija od plus pet do poraza od Norveške

Sunovrat u nastavku: Srbija od plus pet do poraza od Norveške

Skoro 40 minuta fenomenalne igre nije bilo dovoljno reprezentacij Srbije da iznenadi Norvešku, koja je u drugom poluvremenu odsekla krila „orlovima“ i slavila 31:28 (14:17).

Imali su momci Tonija Đerona 19:_14 na svom kontu početkom nastavka, ali su se uloge na terenu od tog trenutka potpuno okrenule, Norveška je zaigrala strahovitu odbranu, Sagosen se probudio u napadu, a Blonc doneo efikasnost sa levog krila. Skandinavcu su sredinom drugog poluvremena preokrenuli, i nisu dozvolili Srbiji da se rezultatski vrati…

NORVEŠKA – SRBIJA 31:28 (14:17)

NORVEŠKA: Severas (četiri odbrane), Aga, Sagosen 5, Barthold 5 (3), Overjordet, Overbi 2, Toft, Bjornsen 2, Gulerud 5, Johanesen 2, O’Saliven 2, Rajnkind, Guliksen, Blonc 4, Abelvik Red 4, Bergerud (šest odbrana).

SRBIJA: Cupara (jedna odbrana), Vorkapić, Borzaš, Abutović, Radivojević 5 (2), N. Ilić 3 (3), Pešmalbek 2, V. Ilić, Kukić 2, Nikolić 3, Marsenić 2, Orbović 5, Milosavljević 1, Dodić, Đorđić 4, Milosavljev (9 odbrana).

SEMAFOR: 0:2 (3), 3:3 (6), 3:5 (9), 4:6 (10), 5:7 (11), 6:8 (13), 6:9 (15), 8:10 (17), 9:12 (20), 9:13 (21), 11:13 (23), 11:15 (25), 12:16 (28), 13:16 (29), 14:17 (30), 14:18 (33), 16:19 (36), 17:20 (37), 19:20 (40), 20:22 (42), 22:22 (43), 25:23 (47), 28:24 (53), 30:26 (59), 31:28 (60)

Po tri gola Orbovića i Đorđića sa bekovskih pozicija uz dve odbrane Milosavljeva bili su razlozi za preimućstvo srpskog tima posle 10 minuta – 7:5. Nije se naigrao Sander Sagosen protiv agresivne srpske odbrane u kojoj su Milosavljević i Abutović menjali Kukića i Đorđića, pa je već u 11. minutu umesto njega ušao Goran Johaneson.

Četvrta odbrana Milosavljeva i nastavak perfektnog napada „orlova“ rezultirao je golom Lazara Kukića za 9:6 (15.). Posle isključenja Abutovića i prve odbrane Severasa, Norvežani stižu na 9:8 brojčano nadmoćni. Radivojević dva puta i Nemanja Ilić vode Srbiju do 12:9 u 20. minutu. Milosavljev spušta „roletnu“ u dva navrata i dolazi do šeste odbrane. Već u narednom napadu Jovica Nikolić postiže debitantski gol na velikim takmičenjima za rekordnih 13:9 (21.).

Veza Kukić – Đorđić nastavlja da pravi dar-mar odbrani Norvežana, a posle iznuđenog sedmerca Nemanja Ilić nastavlja da biva nepogrešiv za 14:11 (24.). Već u sledećem napadu Pešmalbek postiže gol za 15:11, a norveška klupa traži tajm-aut kako bi probudila Sagosena (još uvek bez šuta na gol) i drugove. Norvežani iz pozicionog napada gotovo da ne dolaze u šansu, ali dva gola posle grešaka srpskih igrača koriste da do 29. minuta dođu na 16:13 (29.). Peti gol Bartolda (sa linije 7 metara) biva anuliran golom Miloša Orbovića sa zvukom sirene – 17:14.

Ono što je ostalo da brine je povreda Jovice Nikolića prilikom poslednje odbrane i sudara sa Johanesonom, koji je uz pomoć saigrača otišao u svlačionicu.

Nije bilo Nikolića, ali nije to bio jedini problem u nastavku. Sa dva odbranjena zicera, Milosavljev je omogućio Srbiji da ode na 19:14, ali je od tog trenutka krenula Norveška mašina. Ušao je Blonc na levo krilo, razigrao se Sagosen, razbranio Bergerud, a napad Srbije upao u krizu koja nije prekinuta do kraja. Tačnije, odbrana Norveške je postala granitna. Pokušaji ka pivotmenima bili su osujećeni, promene u bekovskoj postavi nisu održale svežinu, i sve je krenulo nizbrdo.

Na sve to, par izgubljenih lopti donelo je lake golove i vetar u leđa Norvežanima. Nije više bilo ni čudesnog doprinosa golmana, pa su Skadninavci iz minuta u minut povećavali prednost do odlučujućih 29:24…

Srbiji ostaje da se nada eventualnom krugu sa Nemačkom i Holandijom, i nadi da kroz gol razliku pronađe put do četvrtfinala….