Super liga (18. kolo): Radnički bolji od Železničara - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga (18. kolo): Radnički bolji od Železničara

Super liga (18. kolo): Radnički bolji od Železničara

o

Rukometaši Železničara 1949 doživeli su prvi poraz u 2012. godini. Od niškog tima bolji su bili rukometaši Radničkog iz Kragujevca, koji su slavili sa 27:35 (14:21) u 18. kolu Merkur Super lige. Kod Nišlija, najefikasniji bili su Aleksandar Stanković sa 9 i Andrija Mađar sa 5 golova. U gostujućoj ekipi, Dejan Zlatanović sakupio je 13 odbrana, a Ivan Radojičić postigao je 7 golova.

RK Železničar 1949 – RK Radnički Kragujevac 27:35 (14:21)
Hala „Čair“ Niš. Gledalaca: 700.
Sudije: Marić (Pančevo) – Mašić (Zrenjanin).
Sedmerci: Železničar 2/2, Radnički 3/3.
Isključenja: Železničar 10, Radnički 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Ćućuz 2 odbrane, Pavlović Pr. 3 odbrane, Milosavljević 1 odbrana, Đurić 2, Vasiljević 2, Veljković 2/2, Mađar 5, Jovanović N. 2, Brnjas 4, Basarić 1, Stanković 9.

RADNIČKI: Zlatanović 13 odbrana, Petrović 2 odbrane, Stanojević 4, Gavrilović 3, Simić 1, Tomić 1, Radojičić 7, Cvetinović 4/2, Ilić 5, Rajičević 6, Šmigić 4/1.

Domaći rukometaši dobro su otvorili utakmicu, imali minimalnu prednost i bili su ravnopravan rival favorizovanoj ekipi iz Kragujevca do 12. minuta. Od tada, Radnički se razigrao u napadu, a na golu je neprelazan bio Zlatanović. S druge strane, golmani „Želje“ nisu imali svoj dan, što se svakako odrazilo na rezultat. Gosti su kontrolisali igru i rezultat i na kraju prvog poluvremena stekli su prednost od sedam golova. Do kraja poluvremena, Železničar je ostao i bez kapitena, Vladimira Đurića, koji je zaradio povredu nosa i do kraja utakmice nije se vraćao u igru.

I nastavak utakmice nije doneo ništa novo. Radnički je dobro zatvorio sve prilaze golu i održavao je stečenu prednost. U niškom timu zaduženi za golove bili su bekovi, dok je prvi pogodak sa krilne pozicije postignut tek u 47. minutu. Dva minuta kasnije, Kragujevčani dolaze i do najveće prednosti od deset golova (21:31). Priliku da smanji rezultat Železničar je imao u 51. minutu, kada je na terenu imao dva igrača više. Tu priliku nisu iskoristili na pravi način, pa je Radnički mirno priveo susret kraju.

Rukometaši Železničara narednu utakmicu igraju u sredu, 29. februara od 18:30h, kada u hali „Čair“ dolazi Obilić u okviru zaostalog 15. kola Super lige.