Super liga (22. kolo): Važna pobeda Železničara! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga (22. kolo): Važna pobeda Železničara!

Super liga (22. kolo): Važna pobeda Železničara!

cRukometaši niškog Železničara osvojili su važne bodove u borbi za opstanak u Super ligi. U veoma neizvesnoj utakmici, Nišlije su na svom terenu savladali Crvenku sa 28:27 (15:13) u okviru 22. kola Super lige. Kod domaćih, Ivan Veljković upisao je 9 golova, dok su kod Crvenke po 5 golova postigli Jožef Holpert i Dejan Prole.

RK Železničar 1949 – RK Crvenka Jafa 28:27 (15:13)
Hala „Čair“. Gledalaca: 400.
Sudije: Boričić/Marković (Beograd).
Sedmerci: Železničar 4/3. Crvenka 4/3.
Isključenja: Železničar 10, Crvenka 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Ćućuz 9 odbrana + sedmerac, Jovanović S. 1, Veljković 9/3, Đurić 3, Stanković 5, Brnjas 5, Stanić 5.

CRVENKA: Vitas 5 odbrana, Manojlović 9 odbrana, Jolović 2, Račić 4, Đurović 4/2, Prole 5, Milić 4, Stanković 3, Holpert 5/1.

Niški rukometaši nisu počeli utakmicu onako kako su želeli. Nakon 11. minuta igre, Crvenka je stekla prednost od 3:5 i najavila neizvesnu borbu. Serijom golova, domaći rukometaši preuzimaju vođstvo u 17. minutu (6:5). Rezultatska klackalica viđena je sve do 25. minuta, kada Nišlije prvi put dolaze do tri pogotka prednosti, 13:10. Brojni promašaji „Željinih“ rukometaša u finišu prvog poluvremena, omogućili su gostima da smanje prednost na 15:13.

Uvodni minuti drugog poluvremena doneli su igru gol za gol. Crvenka je dobro iskoristila igrača više u polju i nakon dužeg vremena ponovo stigla do prednosti od 16:17 u 33. minutu. I jedna i druga ekipa smenjivala se u vođstvu. Nišlije su golove postizale preko pozicionog napada, dok je Crvenka bila efikasnija u kontri. Železničar je u 44. minutu ponovo ostao sa igračem manje u polju i to je dalo krila gostujućim rukometašima, koji su od rezultata 21:21, prvi put došli do prednosti od 21:24 u 48. minutu.

I četiri minuta kasnije rezultatska prednost bila je na strani Crvenke (23:26). Ipak, niški rukometaši nisu odustali. Borbenom igrom u odbrani i pravim timskim napadima došli su do izjednačenja u 55. minutu (26:26). U završnici za infarkt, probudila se i niška publika, koja je do kraja pružala podršku igračima „Želje“. Nišlije su uspele da probiju odbranu Crvenke i da postignu pogodak za prednost od 27:26. Imao je „Želja“ i šansu da postigne još jedan važan pogodak, ali zicer Đuriću brani Manojlović. U momentima kada se lomio rezultat ekipa Železničara ponovo je nepravedno zaradila isključenje igrača. Gosti su to iskoristili i došli do novog izjednačenja.

Minut pre kraja utakmice i sa igračem manje na terenu „Želja“ postiže pogodak. Veljković je sa krilne pozicije zatresao mrežu protivnika. Isti igrač imao je prilike da u kontri reši pitanje pobednika, ali je stativa bila saveznik Crvenki. U poslednjim sekundama, Železničar se uspešno odbranio i zasluženo pobedio.

Čestitao bih saigračima na dobroj igri i pobedi. Crvenka je odlična ekipa, nisu zaslužili da se bore za opstanak i nadam se da će uspeti da obezbede opstanak. Zahvalio bih se publici što nas je podržala u momentima kada se lomio rezultat,  nadam se da će i dalje dolaziti u velikom broju – rekao je Milan Ćućuz, golman Železničara.

Ovim trijumfom rukometaši Železničara zadržali su desetu poziciju na tabeli Super lige, sa 19 osvojenih bodova.