Superliga (5.kolo) - Metaloplastika odnela bodove iz Zrenjanina! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Superliga (5.kolo) – Metaloplastika odnela bodove iz Zrenjanina!

Superliga (5.kolo) – Metaloplastika odnela bodove iz Zrenjanina!

Odigrano je peto nekompletno kolo u Superligi Srbije, a favoriti su upisali nove pobede. Najzanimljiviji susret je viđen u Zrenjaninu, gde je Metaloplastika savladala Proleter 23:22, i ostavila ga na dnu superligaške tabele, gde će zajedno sa Crvenkom, voditi tešku bitku za opstanak ove sezone. Partizan je konačno prikazao sav svoj potencijal, iskalivši se na Smederevu 37:19, a Naisus na nejakoj Crvenki 38:21. Vojvodina i Jugović su došli do sigurnih pobeda, kao i Kolubara na neugodnom gostovanju u Priboju.

Rezultati 5. kola

Partizan DO – Smederevo 37:19 (20:9)
Gledalaca – 200
(Stojković 13 odbrana – dva sedmerca, Tubić 5, Stanković, Kladarin, Abutović, Milinić i Beočanin po 4 – Dimitrijević pet odbrana, Filić i Maksić po 5)

Vojvodina Železničar – Dinamo 37:31 (17:12)
Gledalaca – 300
(Knežević 13 odbrana, Mandić 8, Popov i Radaković po 6 – Petković 8 odbrana, Komlanov i Ilić po 8)

Proleter Naftagas – Metaloplastika ZK 22:23 (13:9)
Gledalaca – 450
(Koljević 11 odbrana, Trumbetaš 6, Savić 5 – Đuričin 10 odbrana, Pralica 10, Mitrović i Mskhvilidze 3)

Priboj – Kolubara 26:33 (14:17)
Gledalaca: 1500
(Kukić (11 odbrana), Stupar 3, Kostić 6, Šalipur 4, Oljača 3, Radović 3, Čupić 3 – Pribak 4, Rašić 4 (1), Radulović 4, Vasić (11 odbrana + sedmerac), N. Jovanović 5, Pongračić 4, Radovanović 9)

Jugović Unimet – Planinka PV  25:21 (12:9)
(Kankaraš 3, Pavlov 3, Pap 4, Vugdragović 5, Travar 3, Jošić 3 – Ilić 4, Milojković M. 4, Gocić 3, Spasić 4)

NIŠLIJE LAKO DO BODOVA

Rukometaši Naisusa su bez većih poteškoća savladali ekipu Crvenke rezultatom 38:21 (16:10) . Najjefikasniji kod domaće ekipe bili su Boban Živković sa 6 golova i Gvozden Denić sa 5 golova . Kod gostiju Mešter i Grujučić su postigli po 4 pogotka .

Niški rukometaši su dobro otvorili susret i na samom startu su poveli sa 5:1 , međutim rukometaši Crvenke su brzo odgovorili serijom i uspeli da izjednače rezultat na 6:6 , u 11 minutu utakmice . Ali to je bila jedina rezultatska pretnja domaćim rukometašima , koji su se u nastavku razigrali , zahvaljujući agresivnoj odbrani i golmanu Zdravkoviću koji je uspeo da odbrani i dva penala . Prednost Nišlija se iz minuta u minut uvećavala , ni tajm aut trenera Crvenke , Kovačevića nije urodio plodom , pa su domaći na odmor otišli sa lepom prednošću od šest golova .

Ni nastavak nije doneo ništa novo . Crvenka nije imala veći broj raspoloženih igrača na ovoj utakmici , dosta su grešili u odbrani i omogućili su poletnoj ekipi iz Niša da svoje vođstvo samo povećava , uz atraktivne poteze i „cepeline“ , koji su mamili apaluze publike . Naisus je najviše golova u ovom periodu postigao iz polukontri i kontri . Crvenka je poslednjih desetak minuta meča odigrala sa drugom postavom , koja nije uspela da promeni stanje stvari na terenu . Domaći sastav je svoju prednost samo povećavao do krajnjih 38:21 .

NAISUS – CRVENKA 38:21 (16:10)
Hala Čair

NAISUS : Milosavljević Ma. 4 odbrane , Zdravković 12 odbrana + 2 sedmerca , Milosavljević Mi. 3 , Stanković , Stoilković 4 , Mirković 1 , Županjac 5 , Radojević 3 , Denić 5 , Todorović 1 , Petković 3/2 , Živković 6 , Đurić 5/2 , Kraljić 2 .

Sedmerci : 4/4
Isključenja : 10 minuta

CRVENKA : Mjerimačka 11 odbrana , Bošković 3 , Jolović , Račić 3 , Mešter 4/2 , Radonjić 1 , Žegarac , Karavezić 2 odbrane , Mirić 2/2 , Slijepčević , Markez 1 , Holpert 3/1 , Grujičić 4 , Slavuljica .

Sedmerci : 8/5
Isključenja : 6 minuta

SAVO MEŠTER , rukometaš Crvenke
“Čestitao bih ekipi Naisusa na zasluženoj pobedi . Naša igra nije bila na onom nivou koji je naš trener očekivao i ne preostaje nam ništa drugo sem da pokušamo da pobedimo ekipu Radničkog iz Kragujevca i da se polako uključimo u trku za ovo takmičenje , s obzirom da imamo izuzetno mladu ekipu“.

RADOSAV KOVAČEVIĆ , trener Crvenke
„Čestitke Naisusu na ubedljivoj i zasluženoj pobedi . Što se tiče moje ekipe , tehnički detalji u prvom poluvremenu i početkom drugog poluvremena doveli su do ovakvog rezultata . Pružio sam šansu i nekim mlađim igračima u nastavku susreta . Realno je očekivati da se borimo sa nekoliko timova i da protiv njih tražimo ostanak u Super ligi“.

IVAN STANKOVIĆ , direktor Naisusa
„Očekivan rezultat protiv ekipe Crvenke . Na ovoj utakmici smo pokazali mnogo više nego na prethodnim utakmicama . Ekipa je u prvom poluvremenu igrala dosta kvalitetno sa nekoliko padova . Vodili smo četiri razlike , pa smo dozvolili protivniku da izjednači . Ekipa Crvenke je odigrala slabije , nego što smo mi očekivali , to je mlada ekipa , poletna koja će vremenom sigurno igrati mnogo stabilnije i bolje . Želim im u narednim utakmicama da ostvare što bolje rezultate. Ono što smo u drugom poluvremenu prikazali pred domaćom publikom , sigurno će ih animirati da ih u buduće bude još više , a to je naša želja“.