Superliga (drugo kolo): Zvezda bolja od Vojvodine! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Superliga (drugo kolo): Zvezda bolja od Vojvodine!

Superliga (drugo kolo): Zvezda bolja od Vojvodine!

Pobedom Crvene zvezde nad Vojvodinom 32:27 (15:13), večeras je u "Šumicama" pred 500 gledalaca kompletirano drugo superligaško kolo. Igrač utakmice je bio golman crveno-belih, Bojan Ljubišić sa 16 odbrana, koji je izvrsnom partijom u drugom poluvremenu, praktično, odveo Zvezdu do nedostižne prednosti. Pored njega, u napadu su se istakli Vujović (8) i Ćorović (7), iz polukontri i kratkih napada rešetajući golmane Vojvodine, koji su loše veče zaokružili sa ukupno pet odbrana (Hodik 4). Najefikasniji u redovima Vojvodine, bio je Vladimir Mandić sa sedam golova, Jovanović ga je pratio sa pet, dok su Radaković i Sudžum postigli po četiri.

Od početka utakmice, crveno-beli su nametnuli žestok ritam. Dok je imala snage, gostujuća ekipa je to pratila, držeći egal tokom većeg dela prvog poluvremena. Ipak, drugo poluvreme, veća svežina igrača Zvezde i sjajni Ljubišić na golu, rezultirali su osetnijom razlikom, koja je išla i do sedam golova, pa su momci Igora Butulije rutinski mogli da privedu meč kraju.

Crvena zvezda – Vojvodina Železničar 32:27 (15:13)
Gledalaca – 500
(Ljubišić 16 odbrana, Vujović 8, Ćorović 7, Perović i Tomić po 6 – Mandić 7, Jovanović 5, Radaković, Barišić i Sudžum po 4)