Superliga: Zvezda teško sa Nišlijama! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Superliga: Zvezda teško sa Nišlijama!

Superliga: Zvezda teško sa Nišlijama!

Rukometaši Crvene zvezde savladali su Naisus 34:31 (15:15) u odloženom meču Super lige, ali daleko od toga, da su do bodova došli lako. Dugo su igrači trenera Igora Butulije slamali otpor ambicioznih Nišlija, i tek u poslednjih desetak minuta meča, uspeli u tome. Nišlije su vodile do 21. minuta (11:9), ali tada, pre svega dobrom odbranom, Zvezda pravi 6:0, i posle još jednog pada u igri domaćina, na poluvreme se odlazi sa 15:15. Poslednje vođstvo, ekipa iz Niša je imala u 37. minutu (16:17), da bi od tada, crveno-beli, sa više igrača u rotaciji, kao i onih koji su mogli da postignu gol, uspeli da uzmu utakmicu u svoje ruke. U redovima pobednika, najefikasniji su bili Ćorović i Miloševič (četiri iz sedmerca) sa po šest golov,a pratio ih je Vujović sa pet, dok su kod Nišlija ubedljivo najubojitiji bili Petković i Đurić sa po deset golova.

U drugom zaostalom susretu, Partizan DO je bez većih problema slavio u Pančevu nad Dinamom 35:26 (17:10) uz veoma raspoloženog Aleksandra Pilipovića koji je postigao 12 golova.