Švajcarska bolja od Austrije, veliki preokret Alžira! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Švajcarska bolja od Austrije, veliki preokret Alžira!

Švajcarska bolja od Austrije, veliki preokret Alžira!

Reprezentacija Švajcarske je u „alpskom“ derbiju bila bolja od Austrije na otvaranju takmičenja u Grupi E 28:25 (13:13), dok je Alžir nakon velikog preokreta pobedio Maroko 24:23 (8:15).

Iako su u poslednji čas postali učesnici Mondijala umesto SAD-a, Švajcarci su spremni stigli u Egipat i nadigrali Austrijance, koji bez Bilika, Božovića i još nekih standardnih igrača ne predstavljaju silu kao na nekim prethodnim turnirima. Izabranici Aleša Pajoviča su bolje počeli, poveli 3:0, a potom čuvali minimalnu prednost praktično čitavim tokom prvog poluvremena.

Ipak, Švajcarci su bili mnogo bolji rival u nastavku, predvođeni Endijem Šmidom, ali pre svega raspucanim Lenijem Rubinom, za kojeg u drugih 30 minuta austrijska odbrana nije imala rešenja. Šmid je bio najefikasniji sa sedam golova, Rubin je da jedan manje, kao i Tinovski.

Na drugoj strani, iskusni Robert Veber je predvodio Austriju sa sedam golova, pet je dodao Boris Živković a četiri Lukas Huteček.  U ovoj grupi nalaze se još Francuska i Norveška, koje će odmeriti snage od 20.30.

U derbiju afričkih timova u grupi F, Maroko je bio na pragu iznenađujuće pobede nad Alžirom, vodio sa sedam razlike na poluvremenu, ali su iskusniji Alžirci u završnici uspeli da režiraju veliki preokret. Uz puno isključenja i tri crvena kartona, Marokanci su u poslednjih 90 sekundi izgubili dve lopte i primili dva gola na praznu mrežu, a potom u poslednjem napadu nisu uspeli ni da šutiraju na gol. Abdi je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa sedam golova,dok su na drugoj strani Rezuki i Zaroli postigli po četiri.

U drugom meču prvog kola, od 20.30 sastaju se Island i Portugal.