Tesan poraz Srpkinja na startu turnira u Švedskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Tesan poraz Srpkinja na startu turnira u Švedskoj

Tesan poraz Srpkinja na startu turnira u Švedskoj

Zorica Radojkovic
3 komentari

Reprezentacija Srbije poražena je golom razlike u prvom meču turnira u Geteborgu od selekcije Norveške 25-24(13-9). Imale su Srpkinje i minus sedam(19-12), ali su preko sigurne Pop-Lazić i stabilne Stoiljković materijalizovale nekoliko odbrana Risović i ušle u egal završnicu(24-24). Pobednički gol za Norvešku, postigla je sa levog krila najbolja pojedinka utakmice Lin Gose(8 golova) na pola minuta pre kraja.

Srbija je u Švedsku otputovala bez Lekić, Tomašević, Ognjenović, Liščević, Filipović, Popović i Luković, ali je i Norveška bila takođe bez prepoznatljivih lica pošto su ovu akciju propustile Loke, Lunde, Edin, Suland, Herem, Breivang, Riegehuth, Frafjord, Mork i Lunde-Borgensen.

SRBIJA – NORVEŠKA 24 –25 (9 – 13)

GLEDALACA – 400

SUDIJE – MIRZA KURTAGIL SWE, MATIJAS WETTERWIK SWE: DELEGAT – LARS BERSTTSON

PENALI – SRBIJA 8-6  NORVEŠKA 4-4

SRBIJA: KRPEŽ 2, ŽIVKOVIĆ 1, MATIĆ, DAMNJANOVIĆ 4, ERIĆ 3, RISOVIĆ, TRIFUNOVIĆ, POP LAZIĆ 5, KAČAREVIĆ, NIŠAVIĆ 1, MILOŠEVIĆ 2, STOILJKOVIĆ 5, CVIJIĆ 1, LOJPUR, BARTOŠIĆ, DMITROVIĆ,

NORVEŠKA: SANDO, HALL, BREDAL 3, LOKE LISA 2, SKOGRAND 3, KRISTIJANSEN 3, LOSETT, SOLBERG, BJORDALEN 4, HOLTA, GOSSE 8, RIGELHUTH BETINA, YTTERENT, SOLBERG S 2

Sanja Damnjanović

Čestitke Norveškoj na pobedi, mislim da su tehničke greške u prvom poluvremenu presudile da Norvežanke pobede u ovom meču. U drugom poluvremenu tehničke greške smo svele na minimum, zaigrale dobro u odbrani i stigle rezultat, ali to nije bilo doboljno da pobedimo. Po mom mišljenju suđenje je bilo na strani Skandinavki, ali mi ćemo se potruditi da dobijemo sledeću utakmicu.

Saša Bošković

Otvorili smo dobro utakmicu, i prvih 15 minuta smo čak i vodili, ali usledio je pad u igri što su Norvežanke dobro iskoristile i prešle u vodstvo od 4 gola na poluvremenu. Potom smo ih iznenadili odbranom (5-1), stigli ih i izjednačili minut pred kraj (24-24). Posle njihovog vođstva  uspeli  smo u poslednjem napadu da izjednačimo. Potrebno je da više da radimo na igri i da se bavimo detaljima.

Drugog dana turnira, u subotu od 16.30 Srbija igra sa domaćinom Švedskom, a  Norveška se sastaje sa Islandom.