"Tigrice" još "zelene" za Evropu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Tigrice“ još „zelene“ za Evropu

„Tigrice“ još „zelene“ za Evropu

Debi na međunarodnoj sceni nije Kragujevčankama doneo ništa dobro. Na premijeri doživele su ubedljiv poraz od prvaka Ukrajine ekipe Karpati iz Užgoroda 31:22. Puno toga bi trebalo da se u revanšu desi pa da se Radnički nađe među 16 ekipa u ovom takmičenju. Nije u igri srpskog tima bilo ideje u fazi napada ni dovoljne borbenosti u odbrani da bi bio izboren povoljan rezultat. Ako se tome doda ogroman broj tehničkih grešaka koje su protivniku omogućile puno kontra napada i lakih golova jasno je zašto se u Kragujevac vraćaju sa 9 golova minusa. Jedan podatak će dovoljno ilistrovati kakav je Radnički bio u Ukrajini. Prvo poluvreme izgubljeno je sa 6 golova razlike a Olivera Tošović je imala 5 odbrana više od Galovič. U drugom poluvremenu kada su uspele da sustignu prednost protivnica Kragujevčanke su odjednom stale i dozvolile protivnicama da se serijom od 4:0 ponovo vrate na pristojnu prednost, koja im donosi miran put u Šumadiju.

Karpati-Radnički 31:22 (15:9)
Karpati Baloh, Umanets 6, Šolkouska 6, Šaub, Semalj, Kilč, Tarasova 7 (6), Lebedijeva, Galovič 10 odbrana, 1 penal, Petrovska 3, Turkalo 6, Maljučenko 3, Voronova, Rusnak, Ševelova
Radnički Ćosič 1 odbrana, Jovanović, Tanič 2, Stepanović 6 (1), Radosavljević 5, Čairovič, Knežević, Milić 2, Tošovič 13 odbrana, Balać 3, Kukić-Radosavljević, Filipović, Kuharovič 4 (3), Obućina, Stoiljković
Isključenja Karpati 10min, Radnički 10min
Sedmerci karpati 6/7, Radnički 4/6

Revanš je za sedam dana u Kragujevcu i ukoliko ne promene odnos prema igri Tigrice ne samo da neće sustići prednot protivnika nego mogu da budu poražene i u Jezeru.