TOP 8 za Krim i Budućnost, KPK za Podravku

Zorica Radojkovic
3 komentari

Završen je prvi deo Lige šampiona za rukometašice. Zvezda, Budućnost, Krim, Đer, Oltchim, Larvik, FTC i Randers boriće se za prestižni pehar Lige šampiona na proleće.
Nastavak takmičenja u Kupu pobednika kupova obezbedili su Podravka, Hypo, Thuringer i Dinamo.

Odluka pala u Ljubljani
Krim je spasio sezonu na gostovanju u Rumuniji u prošlom kolu, a pobedom nad Podravkom 28-22 u poslednjem kolu definitivno najavio bolja izdanja u Ligi šampiona sledeće godine. Objektivno, Podravka bez svog glavnog pokretača u liku i delu Tatari, nije mogla više u „Stožicama“. Krim je to znalački iskoristio. Širina na klupi kojom je raspolagao Tiselj oslikala se već u uvodnim minutima kod rezultata 6-3, kada se šest Krimovih igračica već upisalo u strelce. Dok je bilo svežine u prvom delu, Damnjanović i drugarice su se i držale na pristojinih gol do dva zaostatka i na poluvreme otišle sa -2(14-12). U nastavku se igra koprivničkog tima definitivno izgubila i semafor je beležio sve veću i veću prednost na kontu Krima do konačnih +6. Tako je ljubljanska legija stranaca uprkos nevoljama koje su je pratile ispunila postavljeni cilj i nastaviće trku za polufinalom Lige šampiona.

„Morača“ i dalje neosvojena tvrdjava
Budućnost je ostavila Viborg bez pobede u eliti ove sezone pošto je u meču bez rezultatskog značaja pobedila danski tim u Podgorici, 26-23. Knežević je još jednom vodila „plave“ do pobede sa 9 golova i pozicionirala se na prvo mesto liste strelaca posle prvog dela takmičenja u eliti.

Budućnost – Viborg 26:23 (11:10)

Podgorica – SC „Morača”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Kasador i Nikolau (Portugal). Sedmerci: Budućnost 2 (1). Isključenja: Budućnost 2, Viborg 4 minuta.

Budućnost: Voltering, VUKČEVIĆ (12 odbrana), MILJANIĆ 3, Trifunović, MENDI 4, Živković, BULATOVIĆ 1, Nikolić, Božović, Popović, JEŽIĆ 1, MEHMEDOVIĆ 5, Despotović, Pavićević, KNEŽEVIĆ 9 (1), Lazović 2.

Viborg: Grubstrem (devet odbrana), DARLO (dvije odbrane i sedmerac), SKOV 5, Frafjord, De la Kur 2, HOLST-LARSEN 2, Bulat 2, Šeba 4, GULDEN 2, LAM-MURS, PEDERSEN 1, LIKSBORG 3, Alm 2.