"Trajkovski" eksplodirao, Metalurg se vratio iz "mrtvih" - Mojsovski doneo prvu pobedu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Trajkovski“ eksplodirao, Metalurg se vratio iz „mrtvih“ – Mojsovski doneo prvu pobedu!

5 komentari

Rukometaši Metalurga stigli su do prve pobede u EHF Ligi šampiona ove sezone, i tako skinuli sa sebe oreol poslednje ekipe bez bodova u evropskoj eliti! Šta rukomet sve može da režira, najbolje je moglo da se vidi večeras u hali „Boris Trajkovski“, gde se Metalurg vratio iz mrtvih i stigao do pobede nad španskom La Riohom, 11. golom Naumčeta Mojsovskog tri sekunde pre poslednjeg sudijskog zvižduka – 29:28.

Imali su Španci gol prednosti i napad na minut i po pre kraja, ali je svoje u poslednjih 90 sekundi odradio Nikola Mitrevski sa dve sjajne intervencije, pomogavši svom timu da dođe do velikog preokreta i važnih bodova.

Samo par minuta pre kraja meča u Skoplju, gotovo je bilo izvesno da će porazom Metalurg izgubiti sve šanse za plasman u TOP 16, ali je makedonski šampion pokazao da se nikada ne predaje pred svojim navijačima.

Pored Naumčeta Mojsovskog, najefikasniji u redovima pobednika bio je Renato Vugrinec sa 10 golova.

1. THW Kiel5401153:135(18)8
2. Paris Saint-Germain Handba…5401140:124(16)8
3. Naturhouse La Rioja6303149:145(4)6
4. HC Meshkov Brest5203137:139(-2)4
5. HC Prvo plinarsko drustvo …5203111:117(-6)4
6. HC Metalurg6105117:147(-30)2