Triler završnica u Zagrebu, Zlatko Horvat pogodio za pobedu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Triler završnica u Zagrebu, Zlatko Horvat pogodio za pobedu!

Triler završnica u Zagrebu, Zlatko Horvat pogodio za pobedu!

Ognjen Borjanović

Prejaka je bila četa Veselina Vujovića za Alborg pa je Zagreb slavio na svom parketu 31:30 u okviu 13. kola EHF Lige šampiona. Triler završnica i gol Zlatka Horvata iz sedmerca presudili su danskom predstaviku.

Bolje je domaćin počeo meč, preuzeli su vođstvo pri rezultatu 5:4 i održavali to do kraja. Činilo se da Zagreb može lakše i brže da slomi otpor Alborga u nekim momentima, ali Danci nisu odustajali i uvek su se vraćali u meč. Na poluvreme Zagreb je otišao sa golom prednosti.

Početak drugog poluvremena nije doneo ništa novo, Zagreb je diktirao tempo, a gosti pokušavali da preokrenu rezultat, ali nisu imali snage za pobedu. Na četiri sekunde do kraja uspeli su gosti da izjednače rezultat i činilo se da će uspeti da odnesu bod iz hrvatske prestonice, ali ipak ništa od toga.

Henirk Melegard je pokušao da blokira šut Zagreba sa centra, a sudija je to okarakterisao kao penal plus je Danac dobio crveni karton. Zlatko Horvat preuzeo je odgovornost i pogodio za slavlje Plinara i nove bodove u Ligi šampiona.

Najefikasniji u redovima zagreba bio je Ante Gadža koji je postigao devet golova, pored njega pet je postigao Matej Hrstić, a četiri Marin Šipić. PPD Zagreb posle ove pobede podigao se na sedmo mesto na tabeli i na bod je od mesta koje vodi u osminu finala. U narednom kolu Veselin Vujović i njegovi momci idu u Pariz na noge Pari Sen Žermenu.

Od ostalih rezultata danas, Vardar je poražen u Portugalu, od njih bio je bolji Porto 30:22. Meškov Brest je upisao trijumf protiv favorizovanog Kila 31:25, a PSŽ ubedljivo savladao Elverum 31:25.