U20 EURO 2018: "Orlići" lako na kraj sa Izraelcima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan U20 EURO 2018: „Orlići“ lako na kraj sa Izraelcima

U20 EURO 2018: „Orlići“ lako na kraj sa Izraelcima

PIŠE: Stefan Branežac

Prvog takmičarskog dana na Evropskom prvenstvu za juniore, u slovenačkom Celju, reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu nad Izraelom rezultatom 35:28. U drugom kolu grupe B, selekcija Srbije sastaće se sa Norveškom u petak od 17 časova.

SRBIJA – IZRAEL 35:28 ( 21:13 )

Dvorana Golovec

Gledalaca – 200

Sudije: Andorka – Huker (Mađarska)

SRBIJA: Došen 1, Ivanović 5, Jandrić 13 odbrana, Knežević 1, Maksić 9, Mijatović 4, Mikić 2,  Milosavljević 6, Milošević, Pavlović, Pisarić 4, Radivojević 2, Slavuljica 1, Todorović, Milenković, Trnavac 2 odbrane

IZRAEL: Ben Ziman, Bodenhajmer 3, Koen A. 2, Koen O. 3, Koen R., Gurman, Izak 4 odbrane, Melul 3, Nacia 3, Oberman Etion 1, Palač, Sarfati 4, Segal 3, Šamir 4 odbrane, Sles 4, Surkis 2

SEMAFOR: 1:2 (3.) 4:2 (7.) 11:8 (17.) 16:11 (23.) 21:13 (30.) 26:16 (38.) 28:21 (45.) 31:21 (50.) 35:28 (60.)

U uvodnim minutima utakmice reprezentacija Izraela igrala je veoma agresivno u odbrani, što je rezultiralo početnim vođstvom od 2:1 ekipe koju predvodi srpski stručnjak Aleksandar Brković. Srbija je nakon toga zaigrala znatno angažovanije u odbrani i došla do rezultatskog preokreta zahvaljujući raspoloženom Marku Milosavljeviću, u 7. minutu na semaforu je stajalo 4:3 u korist srpskog tima, samo minut kasnije prednost je iznosila dva gola razlike. Igralo se praktično gol za gol sve do polovine prvog poluvremena, uz serije promašaja i rastrzanu igru na obe strane. Srbija se opredelila za igru iz pozicionog napada, dok se protivnici sa druge strane nisu najbolje snalazili u takvoj vrsti igre.

Reprezentacija Izraela je pokušavalo brzo da završava svoje napade, što je rezultiralo velikim brojem grešaka u drugoj polovini prvog poluvremena. Odlično je funkcionisala bekovska postava u timu Srbije, Ivanović-Pisarić-Milosavljević, na čijim krilima Srbija dolazi prvi put do tri gola prednosti u 17. minutu, 11:8. Todor Jandrić je bio nepremostiva prepeka na golu Srbije za Izraelce. Razigrao se u tom trenutku krilni igrač srpske reprezentacije Aleksa Maksić, čijim golovima Srbija stiče opipljivu prednost, 16:11. Usledio je tajm-aut selektora Izraela, koji nije uspeo da promeni mnogo toga, nastavio je Maksić u istom ritmu a prednost Srbije je porasla na +7 u 25. minutu, 18:11. Do kraja prvog poluvremena igralo se gol za gol, pa su izabranici selektora Nenada Maksića na odmor otišli sa osam golova prednosti, rezultat 21:13.

Na početku drugog poluvremena nastavilo se u istom ritmu kao sa kraja prvog dela utakmice, da bi Srbija u 38. minutu prvi put došla do dvocifrene prednosti od deset golova razlike, 26:16. U tim trenutcima selektor reprezentacije Srbije izmešao je postavu, pa su priliku dobili igrači koji nisu nastupali u prvom poluvremenu. Raspoložen je bio rezervista Srđan Mijatović, koji je u tim trenutcima svojim pogotcima održavao prednost Srbije. Usledio je pad koncentracije u srpskom taboru, što su Izraelci iskoristili i smanjili zaostatak na sedam golova, 28:21. Tajm-aut Nenada Maksića dobro je došao srpskim juniorima, nakon kojeg Mikić i Radivojević vraćaju prednost Srbije na +10. U poslednjih desetak minuta priliku je na golu dobio Andrej Trnavac, zamenio je raspoloženog Todora Jandrića, koji je proglašen za igrača utakmice. Do kraja meča, Izraelci su uspeli da smanje prednost Srbije za konačnih 35:28.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Aleksa Maksić sa devet postignutih golova, pratio ga je Miloš Milosavljević sa šest, dok je Nikola Ivanović postigao pet pogodaka. Na drugoj strani, po četiri pogotka postigli su Sarfati i Sles.