Ukrajinci deklasirali Vojvodinu - Srbija bez Lige šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Ukrajinci deklasirali Vojvodinu – Srbija bez Lige šampiona!

Ukrajinci deklasirali Vojvodinu – Srbija bez Lige šampiona!

5 komentari

Srbija naredne sezone neće imati predstavnika u EHF Ligi šampiona.  Ukrajinski Motor održao je čas rukometa novosadskoj Vojvodini 36:24 (17:11) u „Slanoj Bari“ i postavio jasnu distinkciju između kvaliteta potrebnog za EHF Ligu šampiona i onoga što spada u evropski prosek. Ukrajinci su opravdali ulogu favorita i odličnom igrom u svakom segmentu od prvog do 60. minuta iskoristili sve slabe strane Novosađana, koji nisu bili dorastao takmac u ovom duelu. Sjajni levi bek Ostrouško, postigao je 11 golova i poneo epitet igrača utakmice. Kod Novosađana, Elezović sa pet i Pušica sa četiri gola, mogu dobiti prelazne ocene u večeri za zaborav…

VOJVODINA – MOTOR 24:36 (11:17)
Slana Bara
GLEDALACA – 1000
VOJVODINA: Elezović 5/7, Marjanac 2/6, Kocić pet odbrana, Pušica 4/7, Pilipović 2/5, Nikolić 1/5, Todorović 4/5, Stanković 1/3, Perović šest odbrana, Holpert 0/1, Mirković 2/3, Barišić 1/3, Šipka 0/1, Radišić 2/2
MOTOR:  Ostrouško 11, Ševelev 1, Skopincev 4, Afitulin 6, Onufrienko 7, Kubatko 3, Burka 3, Kamanjin 1, Štohl devet odbrana, Košov 6 odbrana.
KRETANJE REZULTATA:  1:5 (6.) 4:7 (12.) 4:10 (15.) 7:11 (20.) 8:14 (24.) 9:16 (27.) 13:18 (35.) 14:23 (40.) 17:26 (45.) 20:27 (49.) 20:32 (54.)

Teško je reći da li je moglo bolje, ali 60 viđenih minuta u „Slanoj Bari“ protiv ekipe koja će naredne sezone ipak biti drugi ešalon evropskog rukometa u Ligi šampiona, deluju deprimirajuće za sve ljubitelje rukometa u Srbiji. Od prve sekunde meča, bilo je jasno da tim Momira Rnića neće imati snage da se suprostavi Ukrajincima, ni na domaćem terenu, koji je opet bio više kao pozorište, nego sportska hala. Do šestog minuta i 5:1, kada je Rnić zatražio prvi tajm-aut, Novosađani su samo dva puta šutnuli na gol raspoloženog Štohla.

Jedino je Uroš Elezović mogao da prebaci visoki zid odličnih Ukrajinaca, postigavši prva dva gola za svoj tim. Sa druge strane, visoki bekovi ukrajinskog tima, šparali su mrežu Kocića. Ostrouško, Onufrienko, odlični srednji bek Afitulin, najjači adut srpskog tima, odbranu, učinili su najslabijim. Sevalo je iz bliza i iz daleka, a svaka tehnička greška u napadu, kažnjavana je preko Skopinceva u kontri. U 15. minutu je bilo 10:4 za Ukrajince, kada su Todorović i Pušica smanjili na četiri gola razlike, što se ispostavilo i kao najveći priključak do kraja meča.

Nastavili su ukrajinski bekovi da rade šta god žele u napadu, priključio se i Onufrienko. Period solidne igre u napadu, Novosađani nisu realizovali kroz zicere koje je zaustavljao odlični Štohl. Samo je serija odbrana Kocića zaustavila Motor da na odmor ode sa samo šest golova prednosti – 11:17.

Poslednji kakav-takav priključak viđen je u 35. minutu pri rezultatu 18:13 za goste.  Serijom 3:0 Skopinceva i Ostrouška, razbijena je i poslednja iluzija da bi se moglo nešto napraviti. Kao i u meču sa Austrijancima dan ranije, dobru seriju u napadu imao je Miljan Pušica, ali to nije bilo dovoljno da bi se bilo šta pokrenulo, s obzirom na očajnu igru u odbrani srpskog tima.

Do kraja, viđena je revija golova Ukrajinaca, a poslednji pristojni rezultat bio je 27:20 u 49. minutu. Trener Motora Sergej Bebeško, držao je do kraja praktično prvu postavu, nije se osvrtao na rezultat, a to mu je izgleda na kraju meča i zamerio kolega Rnić…