UTIŠAN "BORIS TRAJKOVSKI": Metalurgova osveta sa kamatom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan UTIŠAN „BORIS TRAJKOVSKI“: Metalurgova osveta sa kamatom

UTIŠAN „BORIS TRAJKOVSKI“: Metalurgova osveta sa kamatom

11 komentari

U makedonskom derbiju u okviru šestog kola EHF Lige šampiona, Metalurg je savladao domaćina – ekipu Vardara 26:18 (10:12) posle sjajne igre u drugom poluvremenu. Izabranici Line Červara su u nastavku meča u potpunosti nadigrali ljutog rivala, dozvolivši mu da postigne samo šest golova, od toga samo dva u 20 minuta nastavka. Čovek koji je carovao terenom, bio je crnogorski golman Rade Mijatović, koji je svojim maestralnim odbranama u drugom delu uterao strah u kosti Vardarovim igračima. Sa osam golova, u napadu su najefikasniji bili Vugrinec i Mojsovski, dok je domaćina na ovom susretu predvodio Dibirov sa pet pogodaka, nakon što je bekovska postava u potpunosti podbacila.

A počelo je dobro po Vardar. Oslabljen za neigranje povređenog Rastvorceva, crveno-crni tim, suvereno je delovao u prvom poluvremenu, vodio u jednom trenutku sa +3 – 8:5 i 10:7, da bi gosti stigli do 10:10, a Luka Raković odveo svoj tim u svlačionicu sa obećavajućih +2 – 12:10.

Zašto se igra Vardara raspala u drugom poluvremenu, ostaje za analizu narednih dana. Bekovska trojka više nije mogla da pronađe put do mreže Mijatovića, koji je zamenio indisponiranog Darka Stanića. Pokušao je Sergej Samsonenko sa savetom „spakojno“  da na tajm-autu promeni nešto u igri svog tima u 41. minutu pri rezultatu 13:17 za goste, ali mu to nije pošlo za rukom. Govor tela i samopouzdanje koje je izbijalo iz momaka iz „Autokomande“ išlo je u prilog tezi da Vardar nema šanse da se vrati u meč.

U tome su odbrane zicera Radeta Mijatovića iitekako pomogle. U 45. minutu je crnogorski reprezentativac odbrani kontru Igoru Karačiću, koja će ući u televizijske špice. Na gol Vardara se čekalo čak devet minuta posle tajm-auta, kada je u 50-tom Dibirov smanjio na 14:19.  Usledio je poslednji priključak na 16:19 u 52. minutu, ali usledio je furiozan finiš Metalurga, koji gol nije primio u poslednja tri i po minuta. Sa 18:22 u 57. minutu, otišlo se do velikih +8…

O nemoći makedonskog šampiona najbolje govori podatak da je jedan od najboljih pojedinaca ove sezone, Igor Karačić, postigao svoj prvi gol tek u 55. minutu. Skopski timovi nisu iskoristili prednost domaćeg terena u međusobnim mečevima, a Metalurg će u u međusobnom susretu, ako broj bodova bude isti, imati bolji učinak…