Vardar grešio, Porto kažnjavao - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar grešio, Porto kažnjavao

Vardar grešio, Porto kažnjavao

Ognjen Borjanović

Vardar je obezbedio plasman u nokaut fazu EHF Lige šampiona i kao da su zbog tog uspeha izabranici Stevče Aluševskog ušli u ovaj meč bez motiva. Silan je bio Porto i pobedom je ekipa Magnusa Andersona takođe obezbedila učešće u osmini finala najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi  – 30:22 (11:10).

Ušao je Vardar bolje u  duel protiv i posle sedam minuta poveo 3:1. Domaćin je nošen podrškom sa tribina napravio seriju 5:0 i poveo i preokrenuo rezultat, tu prednost održavali su i povećavali do kraja meča. Do kraja poluvremena Porto je bio bolji rival, pogotovo u odbrani. Iz dobre defanzive kontranapadima rešavali su meč.

Vardar je posle dvadeset minuta stao i tako je ostalo do kraja meča, a utakmica je odavala utisak kao da nema rezultatski značaj. Održavao je Marko Kizić makedonskog giganta u igri, dok je u napadu Danil Šiškarev postigao četiri gola. Portugalski predstavnik je na odmor otišao sa golom prednosti – 11:10.

Katastrofalna igra Vardara u drugom poluvremenu. Mnogo tehničkih grešaka, koje su kasnije kažnjene brzim golovima i Porto je posle deset minuta igre otišao na sedam razlike – 18:11. Tu je bio kraj za četu Stevčea Aluševskog. Do kraja utakmice pokušali su gosti da se vrate u meč, ipak nije bilo šanse za preokret.

Najefikasniji na kraju meča bio je Danil Šiškarev sa sedam golova, dok su kod Porta tri igrača pet puta tresli mrežu protivnika, Areja, Borhes i Gomes. Marko Kizić meč je završio sa deset odbrana, dok je Alfredo Kintana stigao do 13 uspešnih intervencija.