Vardar i Metalurg na otvorenom u Strugi za Superkup - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar i Metalurg na otvorenom u Strugi za Superkup

Vardar i Metalurg na otvorenom u Strugi za Superkup

Stefan Branežac

Treći dan borbe po grupama na Međunarodnom turniru u Strugi počeo je susretom između domaće ekipe i švedskog Alingsasa. Izabranici Andona Boškovskog bili su ravnopravan rival samo u prvom delu igre, dok je nastavak pripao skandinavskoj ekipi, koja je slavila sa 25:16 (11:10). Niški Železničar imao je priliku da u susretu sa Konstancom obezbedi plasman u finale ovog prestižnog turnira. U veoma neizvesnoj utakmici, slavio je sastav iz Rumunije 24:20 (12:9). Poslednju utakmicu trećeg dana odigrali su Tuluz i Bešiktaš. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku su izabranici Filipa Gardena zaigrali znatno bolje i zabeležili prvi trijumf, 32:28 (17:17).

Domaća Struga i Konstanca otvoriće program četvrtog dana turnira, poslednjeg pre završnih borbi, koji će odrediti konačan plasman ekipa po grupama. Taj susret počeće u prepodnevnim časovima, tačnije u 10. Sastav iz Rumunije ukoliko ostvari pobedu, izboriće plasman u finale. Priliku da zabeleži prvi trijumf imaće tim iz Bitolja, Eurofarm Rabotnik, koji će od 17:30 odmeriti snage sa francuskim Tuluzom. Celje PL, nakon dve pobede na startu turnira, večeras će za protivnika imati ekipu Bešiktaša. Sudar dva učesnika EHF Lige Šampiona počinje u 19:15.

Poslastica za sve ljubitelje rukometa odigraće se od 21 čas. Meč Superkupa Makedonije između Vardara i Metalurga, zatvoriće program četvrtog dana turnira.