Vardar siguran protiv Vojvodine - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar siguran protiv Vojvodine

Vardar siguran protiv Vojvodine

Rukometaši Vardara savladali su večeras Vojvodinu 30:26 (15:13) u dvorani „Jane Sandanski“ u Skoplju. Bio je to treći meč u druga pobeda Vardara za poslednjih šest dana u regionalnoj SEHA ligi, posle trijumfa nad Meškov Brestom i poraza od Zagreba. Deseta pobeda u sezoni, obezbedila je braniocu titule 36. bod, dok je Vojvodina turneju u Skoplju završila porazom, nakon subotnjeg remija proitv Metaurga. Novosađani se nalaze na osmom mestu sa sedam bodova.

Makedonski vicešampion je do novih poena došao teže nego što se očekivalo. Utisak je da je ekipa više razmišljala o predstojećem duelu Lige šampiona sa Monpeljeom. Gosti su imali prednost velikim delom prvog poluvremena, ali je Vardar uspeo da sa plus dva ode na veliki odmor, zahvaljujući seriji od 5:0 u finišu.

U nasatvku, Vojvodina je u dva navrata disala za vratom domaćinu, 17:16 i 18:17, ali su crveno – crni ipak uspeli da iskontrolišu rezultat. Golovima Gorboka, Markovića i Terzića, izabranici Raula Gonzalesa su na tri minuta pre kraja poveli sa maksimalnih 28:23, i tako rešili pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničikim redovima bio je Terzić sa pet golova, jednim više od Pribaka i Gorboka. Kod srpskog šampiona, najbolji golgeter bio je Jovanović, koji se u strelce upisao šest puta.

Vardar se nakon ovog trijumfa učvrstio na drugom mestu, sa devet bodova više od PPD Zagreba, tri kola pre kraja regularnog dela takmičenja.