Vardar slomio Metalurg u finišu, Eurofarm Pelister sa celim plenom iz Ohrida - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar slomio Metalurg u finišu, Eurofarm Pelister sa celim plenom iz Ohrida

Vardar slomio Metalurg u finišu, Eurofarm Pelister sa celim plenom iz Ohrida

Dve najbolje makedonske ekipe zabeležile su nove pobede ovog vikenda. U okviru šestog kola Superlige, Vardar je u nekadašnjem derbiju Makedonije savladao Metalurg 38:30 (18:19), dok je Eurofarm Pelister uspeo da osvoji oba boda na zahtevnom gostovanju Ohridu – 25:27 (15:14).

Šampion se dugo mučio, i tek u finišu slomio otpor gradskog rivala. Zbog pravila o strancima u makedonskoj ligi, Vujović nije mogao da raspolaže na sve igrače, pa je morao da se osloni na domaće snage. Metalurg je bio ravnopravan do poslednjih pet minuta, tokom kojih nije uspeo da zatrese protivničku mrežu. U finiš se ušlo rezultatom 32:30, ali su domaći furioznom završnicom pobedu učnili značajno ubedljivijom, pa konačan rezultat ne indicira na pravi odnos snaga tokom sat vremena rukometa u SC „Jane Sandanski“.

U pobedničkim redovima, efikasnošću su se istakli Dibirov sa osam, odnosno Taleski i Morales sa po sedam golova. Kod gostiju, odličan su bili Mane sa devet i Ozturk sa sedam pogodaka.

Očekivano, još teži posao imao je Eurofarm Pelister na gostovanju Ohridu. „Gladijatori“ su vodili čitavim tokom prvog poluvremena, imali i plus tri, ali je vicešampion države preokrenuo u drugom delu. Ipak, momci Radeta Stojanovića su disali favoritu za vratom do samog kraja. Bilo je neophodno par dobrih odbrana Marka Kizića, i gol Taboade u odlučujućim trenucima, kako bi „Zeleni“ ipak odneli oba boda za Bitolj.

Najefikasniji su bili Perić sa sedam, Taboada sa šest i Maraš sa pet golova. Kod Ohrida, po šest puta su pogađali Šilegov i Dodić.