Naslovna Balkan Vardarke napunile mrežu Krimovki

Vardarke napunile mrežu Krimovki

Zorica Radojkovic
2 komentari

Drugo kolo glavne runde Lige šampiona donelo je ubedljivu pobedu Vardara nad Krimom u Skoplju, 41-30(21-12). Od prvog minuta domaće su zadale ritam koji gošće nisu mogle da prate. Iz agresivne odbrane, iza koje je stajala jako raspoložena Lejno (19 odbrana), proizilazili su lagani golovi tako da je pobednik praktično rešen još u prvom delu utakmice kada je Vardar stekao +9. U nastavku je Lekić prvi put u 38.minutu donela dvocifrenu prednost domaćoj ekipi koja je do kraja samo uvećana.

Priliku da upiše prvi gol na debiju u najjačem takmičenju iskoristila je mlada Crnogorka Grbić, a poverenje je ponovo opravdala i Ruskinja Ihneva koja je u drugom poluvremenu iskoristila slabašnu odbranu Krima i postigla pet golova.

Radičević je bila najefikasnija sa osam golova, gol manje je postigla Dembele, dok je Lekic upisala šest. U redovima Krima Mavsar je postigla osam, a Pino pet golova.

U sledećem kolu 15.februara Vardar gostuje Dinamu u Volgogradu, dok dva dana ranije Krim dočekuje Budućnost.

Budućnost sutra u Morači dočekuje Lajpcig (19h).